www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tuvalu njeh Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Tuvalu njeh Kosovën    Fri Nov 19, 2010 11:13 pm


Behgjet Pacolli, president i Aleancës Kosova e Re (AKR) tha sot se shteti i Tuvalusë ka njohur Republikën e Kosovës, ndërkohë që njohja është konfirmuar edhe nga Ministria e Jashtme.
Ky shtet, i cili gjendet në ishullin polinezian në mes të Oqeanit Paqësor dhe ka mbi 12 mijë banorë, e ka bërë njohjen qysh të enjten, ndërkohë nota verbale ka arritur në AKR sot
Pacolli tha se notën verbale do ta dorëzojë në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Kosovës. Ndërkohë, Pacolli ka paralajmëruar edhe njohja të reja.

Ndërkohë, njohja nga shteti i Tuvalusë është konfirmuar edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës.

“Misioni i përhershëm i Tuvalusë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara njofton Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës se Qeveria e Tuvalusë e njeh Republikën e Kosovës si shtet të pavarur dhe sovran”, thuhet në njoftimin e MPJ-së.

Letra është dërguar më 18 nëntor 2010 dhe paraqet njohjen e 72 ndërkombëtare të Kosovës
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Tuvalu njeh Kosovën    Sat Nov 20, 2010 2:13 am

hajde perhajer edhe nje shtet na njohu :)

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Tuvalu njeh Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum