www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Inspektorati policor fillon hetimet për “rastin Vokshi”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Inspektorati policor fillon hetimet për “rastin Vokshi”    Fri Nov 19, 2010 11:18 pmInspektorati Policor i Kosovës ka marrë në shqyrtim dosjen “Vokshi” në Gjykatën Komunale të Prizrenit.
“Nuk mund të japë asnjë prononcim pa lejen e kryetarit lidhur me çështjen ‘Vokshi’. Kjo dosje po hetohet nga dy inspektorë të Inspektoratit Policor të ardhur nga Prishtina”, deklaroi gjyqtari i Gjykatës Komunale të Prizrenit, Gani Kastrati.

Shefi i Inspektoratit Policor të Kosovës, Enver Rrustemi ka konfirmuar se inspektori është inkuadruar në hetime të rastit të deputetes për shkelje të mundshme të policisë.

“Sot ka nisur hetimi dhe pritet pas grumbullimit të fakteve dhe analizimit të tyre dalja me raport. Në bazë të situatës ex-officio kanë nisur hetime. Po ashtu, ka qenë kërkesë e ministrit Bajram Rexhepi që të hetohet ky rast”, ka thënë ai.

Ndërkaq, të mërkurën pasdite kaluar në pikën e kalimit kufitar të Vërmicës një duzinë qeveritarësh në detyrë dhe zyrtarë të lartë të Policisë së Kosovës, të cilët janë takuar në Kukës me homologët nga Shqipëria.

Ministri i Brendshëm në largim, Bajram Rexhepi drejtori i Policisë së Kosovës, Reshat Maliqi, ushtruesi i detyrës së drejtorit të kufirit, Shaban Guda janë takuar në Kukës me ministrin shqiptar të Punëve të Brendshme, Lulzim Basha, ministrin e Drejtësisë, Bujar Nishani, drejtorin e Policisë së Shqipërisë, Hysni Burgaj, drejtorin e policisë kufitare, Pëllumb Nako etj.

Takimi është mbajtur “top sekret”. I vetmi që është përshëndetur fizikisht me përfaqësuesit e medieve ka qenë drejtori i përgjithshëm i policisë së Shqipërisë, Hysni Burgaj. “Ishte vetëm një takim privat”, ka deklaruar shkurt Burgaj.

Ndërkaq, drejtori i Policisë së Kosovës, Reshat Maliqi e ka konfirmuar takimin me autoritetet e rendit të Shqipërisë, por ka mohuar të ketë qenë takimi i fokusuar në rastin e deputetes Vokshi.

Ndryshe, të dielën në mesditë, policia kufitare në Vërmicë ka ndaluar deputeten e Parlamentit të Shqipërisë, Albana Vokshi për fyerje ndaj policit dhe për moszbatim të urdhrave të personit zyrtar.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Inspektorati policor fillon hetimet për “rastin Vokshi”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum