www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 “Çohu” reagon ndaj deklaratës së ambasadorit Dell

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: “Çohu” reagon ndaj deklaratës së ambasadorit Dell    Sat Nov 20, 2010 9:34 am

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Christopher Dell, ka ripërsëritur se nuk e ka ndërmend ta vizitojë Lëvizjen “Vetëvendosje”. Ai ka dhënë një sqarim për këtë, duke thënë se Lëvizja “Vetëvendosje” nuk po tregohet se është duke u angazhuar për procese demokratike dhe se nuk e ka nënshkruar as Kodin e Mirësjelljes.
Ndaj kësaj deklarate ka reaguar organizata për dinjitet dhe antikorrupsion “Çohu”, duke thënë se Dell ka ndërhyrë ashpër me këto veprime në integritetin e procesit zgjedhor duke favorizuar njërën parti dhe duke anashkaluar, në këtë rast, Lëvizjen “Vetëvendosje”.

“Preferencat e shprehura në mënyre kaq të vrazhdë besojmë se cenojnë barazinë e konkurrencës së subjekteve politike, marrë parasysh pushtetin ekzekutiv që ka zyra civile ndërkombëtare mbi institucionet e Kosovës”, ka thënë Avni Zogiani i “Çohu”.

“Këtë vit zgjedhjet në Kosovë janë duke u mbajtur në rrethana shumë të rënda, praktikisht nën një pushtet një-partiak, me një situatë shumë fragjile brenda subjekteve politike opozitare, të gjendura përballë presioneve të mëdha për shkak të përdorimit të resurseve publike të partisë në pushtet. Prandaj ndërhyrjet e ndërkombëtarëve mund të jenë vendimtare dhe të ndikojnë në mënyrë jodemokratike në zhvillimin e zgjedhjeve në Kosovë”.

Ndërkohë në emisionin Rubikon të KTV-së, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se është i hapur dhe i gatshëm të takojë cilindo përfaqësues ndërkombëtar, por vetëm si partner të barabartë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

“Çohu” reagon ndaj deklaratës së ambasadorit Dell

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum