www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Partitë tërhoqën shortin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Partitë tërhoqën shortin    Sun Nov 21, 2010 9:16 amKomisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka organizuar të shtunën tërheqjen e shortit nga partitë politikë, të cilat do të marrinë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 12 dhjetorit të këtij viti. PDK-ja do të ketë numrin “49”; LDK-ja “36”; AAK-ja “43”; AKR-PD-PSD dhe disa parti të tjera që përbëjnë këtë koalicion do të identifikohen me numrin “31”; LDD-ja “27”; Lëvizja Vetëvendosje! “40”; Fryma e Re “25”, etj.
Valdete Daka, kryetare e KQZ-së, pas tërheqjes së shortit ka thënë se institucioni që drejton, përkundër kohës së shkurtër, është përgatitur për të organizuar zgjedhjet e 12 dhjetorit. Megjithëkëtë ajo ka kërkuar edhe ndihmën e mekanizmave të tjerë vendorë e ndërkombëtarë që ta ndihmojnë KQZ-në në mënyrë që ky proces të shkojë normalisht.

Për zgjedhjet e jashtëzakonshme të 12 dhjetorit nga KQZ-ja janë certifikimin e 29 subjekteve politike, shtatë u përkasin shqiptarëve, tetë janë nga radhët e serbëve, katër subjekte boshnjake, 2 turke dhe 8 subjekte nga komunitetet e tjera.

Pas dorëheqjes së Fatmir Sejdiut nga posti i presidentit të Republikës së Kosovës, ishte vendosur që zgjedhjet parlamentare, të parakohshme, të mbahen në shkurt të vitit tjetër. Mirëpo me tërheqjen e LDK-së nga koalicioni qeverisës, i cili drejtohej nga PDK-ja, vendi u fut në krizë institucionale dhe si rrjedhojë u vendos për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme më 12 dhjetor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Partitë tërhoqën shortin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum