www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kenga Magjike 2010, fitojne Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Kenga Magjike 2010, fitojne Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli   Sun Nov 21, 2010 10:01 pm


Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli me këngën e tyre “Sa e Shite Zemrën”, janë shpallur fitues të Kënga Magjike 2010 në spektaklin i cili u mbajt në Pallatin e Koncerteve në Tiranë.

Në spektaklin i cili u shoqërua me deklarata kontraverse para realizimit pas përjashtimit nga festivali të tre këngëtarëve kosovarë, kishte plot këngë dhe pika të ndryshme artistike të cilat e bënë atë më madhështor.

Një sistem në të cilin për fituesin votuan vet këngëtarët, triumfues doli dueti Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli “Sa e Shite Zemrën”, ndërsa i dyti nga kolegët e tij u zgjodh Pirro Çako, i cili u pasua nga dueti tjetër Rozana Radi dhe Dani.

Lista e plotë e çmimeve në Kënga Magjike 2010:

Çmimi televiziv: Ronela Hajati – “Harroje”

Best Rock: Vedat Ademi – “Yjet sbien shpesh”

Magjia e Parë: Argjentina Ramosaj – “Engjëjt Qajnë”

Best Hip-Hop: Stresi – “Tik Tak”

Best Performance: Zajmina Vasjari – “Një me Gjashtë”

Best Vocal: Era Rusi – “Gipsy Lover”

Best Dance: Teuta Kurti – “Mos Pi Mo”

Çmimi AMC: Burn – “E Dija”

Çmimi i Produksionit: Vesa Luma – “Vetëm”

Çmimi Diskografik: Çiljeta – “Të Dy Qajnë të Ndarë”

Çmimi i Internetit: Noizy – “My Lady”

Best Balade: Olta Boka – “Mbete një Brengë”

Çmimi Çesk Zadeja: Gerta & Klejdi Mahmutaj – “Në Ditar Një Dashuri”

Best Stil: Adrian Gaxha – “Edhe një Herë”

Çmimi Tendencë: Rrezarta Shkurta – “Budallaçkë e Vogël”

Kantautori më i mirë: Pirro Çako – “Mirëmbrëma”

Çmimi i Kritikës: Rozana Radi & Ramadan Krasniqi – “Valësi i Tradhëtisë”

Çmimi i Interpretimit: Greta Koqi – “Koha s’ndal”

Kënga Hit: Eranda Libohova – “Rroftë Dashuria”

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Kenga Magjike 2010, fitojne Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli   Sun Nov 21, 2010 10:01 pm

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Kenga Magjike 2010, fitojne Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum