www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KQZ: Rahovec, deri ora 11 kanë votuar 8.23%

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: KQZ: Rahovec, deri ora 11 kanë votuar 8.23%    Sun Nov 21, 2010 10:10 pmKomisioni Qendror Zgjedhor ka bërë të ditur se në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Rahovecit deri në orën 11:00 kanë votuar 8.23 për qind e njerëzve me të drejtë vote.
Ndërkohë, koalicioni i OJQ-ve vendore “Demokracia në Veprim”, që po monitoron zgjedhje në komunën e Rahovecit, ka paraqitur evidentime të problemeve në fillim të nisjes së votimit, siç është ai në fshatin Ratkoc, ku është ndërprerë votimi për një orë, pas një mosmarrëveshje mes komisionerve të partive dhe vëzhguesve.

Po ashtu, “Demokracia në Veprim” ka njoftuar se janë identifikuar 23 raste të votimeve familjare në Krushë të Madhe, në Hoçë të Vogël dhe në Ratkoc, një rast të votimit publik në Denj dhe vendosjen e dy posterëve të subjekteve politike në një qendër votimi në Drenoc.


Zgjedhjet në Rahovec, hapen vendvotimet

Komisioni Qendror Zgjedhor në konferencën e parë për shtyp ka konfirmuar se ashtu siç ishte planifikuar, në orën 7:00 janë hapur të gjitha vendvotimet për Zgjedhjet për kryetar të Komunës së Rahovecit.

Është bërë e ditur se janë hapur gjithsej 71 vendvotime në 34 qendra, ndërsa të drejtë votimi kanë mbi 49 mijë votues. Këto zgjedhje do t’i monitorojnë 965 vëzhgues, prej tyre 47 janë vëzhgues ndërkombëtarë.

Qytetarët e Rahovecit do të votojnë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarin e Komunës për njërin prej kandidatëve të cilët janë: Xhelal Canziba (PDK), Luljeta Kadiri (LDD), Smajl Latifi (AAK), Ibrahim Kryeziu (LDK) dhe Rexhep Oruqi (AKR).

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

KQZ: Rahovec, deri ora 11 kanë votuar 8.23%

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum