Data regjis. : 12/11/2009
Age : 34
Location : Tek Parajsa Pa Drita

Barcelona rezultat jashtzakonshem 0-8  Empty
MesazhTitulli: Barcelona rezultat jashtzakonshem 0-8    Barcelona rezultat jashtzakonshem 0-8  EmptySun Nov 21, 2010 8:35 am

Barcelona ka deklasuar skuadrën pa kurrfarë klasi Almerian dhe atë me rezultat të jashtëzakonshëm prej 8-0.
Ashtu siç ishte pritur ashtu dhe ndodhi! Almeria nuk shkaktoi kurrfarë problemi për Barcelonën, e cila arriti që të barazonte rekordin për fitoren më të lartë si mysafir të mbajtur nga vet ajo, i cili daton nga viti 1959 me demolimin e Las Palmas.

Listën e gjatë të realizatorëve e hap kush tjetër pos futbollistit më të mirë në botë, Lionel Messi, i cili hapi manifestimin e golave në Estadio de los Juegos Mediterraneos (17’). Vetëm dy minuta më vonë Andres Iniesta e përfundoi ndeshjen kur realizoi për 2-0.

Almerias në këto momente iu desh vetëm një autgol i Santiago Acasietes (27’), për të predispozuar disfatën e lartë. Pedro (35’) dhe përsëri Messi (37’) e detyruan Barcelonën të shkojë në pushim pranë rezultatit 5-0.

Me të filluar pjesa e dytë në lojë inkuadrohet Bojan Krkic, i cili i uritur për t’u dëshmuar shënoi dy gola. Fillimisht në minutën e 62-të për 6-0. Vetëm pesë minuta më vonë Lionel Messi (67’) shënoi golin e tretë personal në këtë takim për të tejkaluar kështu Cristiano Ronaldon në listën e golashënuesve më të mirë.

Rezultatin përfundimtar 8-0 për Barcelonën e vuri Bojan Krkic (73’), me golin e tij të dytë në këtë demolim.

Me këtë fitore Barcelona hyn në top formë dhe më shumë se kurrë e përgatitur në ‘el Classicon’ e 29 nëntorit, i cili zhvillohet në Camp Nou. Barcelona momentalisht është lidere në La Liga me 31 pikë, por lideri i deritanishëm Real Madrid është duke e zhvilluar ndeshjen ndaj Athletic Bilbaos
osa001
Mister Forumi

Numri i postimeve : 7128
Data regjis. : 04/11/2009
Location : as n7-te as n8-te

MesazhTitulli: Re: Barcelona rezultat jashtzakonshem 0-8    Barcelona rezultat jashtzakonshem 0-8  EmptySun Nov 21, 2010 8:37 am

auuuuuuuuu ata jan ma te dobt se fush kosova do ta shohim me realin me koke ulur

Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Barcelona rezultat jashtzakonshem 0-8    Barcelona rezultat jashtzakonshem 0-8  EmptySun Nov 21, 2010 7:39 pm

osa001 shkruajti:

m shurdhofsh ti .z. .z. .z.
lola
lola

Age : 34

Medina shkruajti:

:P ani ani shihni andrra me sy qel :P:P FCB 3-0 RMA(qishtu po e parashikoj rezultatin veq ndoshta mun me kon edhe sikur mbram ( hauhauhauhauhua
osa001

un i besoj murinjos dhe mendoj qe rezultati ka me kan pozitiv per realin ja fitore ja barazim
si gjith her murinjo ka dal fitimtar ndaj barcelones edhe ksaj radhe do ti a del