www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rahovec, PDK e LDK shpallin fitoren

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Rahovec, PDK e LDK shpallin fitoren    Mon Nov 22, 2010 8:31 amDrejtues të shtabit zgjedhor të PDK-së në Rahovec, kanë thënë se kandidati i tyre, Xhelal Canziba, është duke i prirë garës për kryetar të kësaj komune, ndërkohë që edhe nga Lidhja Demokratike e Kosovës kanë thënë se kandidati i tyre, Ibrahim Kryeziu, ka fituar numrin më të madh të votave në këtë komunë.
Sipas shefit të shtabit zgjedhor të PDK-së, Xhemajli Haxhimustafa, informatat e para nga terreni tregojnë se kandidati i kësaj partie është fitues i garës për kryetar të komunës- raporton Express.

Ndërkohë, Koha njofton se edhe Lidhja Demokratike e Kosovës, përkatësisht funksionari i saj, Ismet Beqiri, ka shpallur fitoren e kandidatit të kësaj partie, Ibrahim Kryeziu.

Sipas Beqirit, kandidati i LDK-së ka fituar 27 për qind të votave dhe “kjo fitore tregon se LDK-ja do të jetë fituese edhe e zgjedhjeve të jashtëzakonshme nacionale të 12 dhjetorit.

Nga ana tjetër, AAK-ja përmes kandidatit të saj Smajl Latifi ka kontestuar rezultatin preliminar për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Rahovec, duke thënë se ai ka fituar 5.205 vota, 29 vota më shumë se PDK-ja dhe kandidati Xhelal Canziba. Latifi ka kërkuar mosmanipulimin e procesit, ndërsa shtoi se informatat e shtabit zgjedhor të AAK-së janë të sakta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Rahovec, PDK e LDK shpallin fitoren

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum