www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 AAK kundërshton zgjedhjet në Rahovec

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: AAK kundërshton zgjedhjet në Rahovec    Tue Nov 23, 2010 7:46 am


Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) i ka kundërshtuar sot rezultatet preliminare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të komunës së Rahovecit, që u mbajtën dje.

Zyrtarët e kësaj partie thanë se kandidati i saj, Smajl Latifi, ka shkuar në balotazh dhe se ndryshimet në rezultatet e votimeve i ka Komisioni Komunal Zgjedhor (KKZ).

Lidhur me këto vërejtje AAK-ja ka paraqitur sot ankesë në Komisioni Qendror të Zgjedhjeve (KQZ).

Kryeministri i Kosovës në largim, Hashim Thaçi ka kërkuar sot nga partitë që ta pranojnë rezultatin e zgjedhjeve, pasi, sipas tij, është verdikti i popullit dhe si i tillë duhet të respektohet.

Ndryshe, gara e balotazhit për kryetar të Rahovecit do të mbahet më 19 dhjetor, një javë pas zgjedhjeve të përgjithshme të jashtëzakonshme parlamentare. Në balotazh do të jenë kandidatët e LDK-së dhe PDK-së, të cilët kanë fituar më së shumti vota në zgjedhjet që u mbajtën të dielën.

Në bazë të të dhënave preliminare të KQZ-së, kandidati i LDK-së Ibrahim Kryeziu ka fituar 5211 vota ose 28.3 për qind, Xhelal Canzibës i PDK me 4952 ose 26.9 për qind, ndërsa Smajl Latifi i AAK-së ka fituar 4740 ose 25.8 për qind, që do të thotë se gati një për qind më pak se kandidati i PDK-së.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
bertidoc
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 6
Data regjis. : 23/11/2010
Location : Prizren

MesazhTitulli: Re: AAK kundërshton zgjedhjet në Rahovec    Tue Nov 23, 2010 8:14 pm

Mendoj se AAK me qasjen e vet perbashkuese i permbledhe me se miri aspiratat e te gjithe kosovareve. Nisur nga fakti se eshte parti e orientuar ne te djathte, qe ne pergjithesi njihen si parti shteteformuese me vlera kombetare, jam i mendimit se eshte e duhura per te qeverisur Kosoven. Partite e majta ne pe4rgjithesi minimizojne vlerat kombetare dhe ne pergjithesi kane orientime Sllave, si te tilla jane kercenuese per Kosoven.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

AAK kundërshton zgjedhjet në Rahovec

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum