www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Thaçi mbron vendimin për rritjen e pagave

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Thaçi mbron vendimin për rritjen e pagave    Wed Nov 24, 2010 5:28 amKryeministri në dorëheqje i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbrojtur sërish vendimin për rritjen e pagave për 50 për qind për mësimdhënësit e shkollave fillore dhe të mesme.
I pyetur lidhur me kritikat nga njohësit e ekonomisë, pasi që ende nuk është miratuar buxheti për vitin 2011, kryeministri Thaçi ka thënë se i siguron mësimdhënësit se nga janari do t’i marrin pagat, ashtu siç është marrë vendimi.

Ditë më parë, disa parti politike reaguan pas deklaratës së Thaçit se do të rrisë pagat e mësimdhënësve të shkollave fillore dhe atyre të mesme duke filluar nga muaji janar 2011, duke e quajtur këtë si premtim elektoral që nuk do të mund të implementohet.

Mirëpo kryeministri në dorëheqje ka thënë të martën se qeveria e tij ka rritur pagat edhe në vitin 2008 kur nuk ka pasur fushatë, por edhe në vitin 2009 dhe se kjo është bërë në vazhdimësi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Thaçi mbron vendimin për rritjen e pagave

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum