www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rahovec, LDK dhe AAK në balotazh

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Rahovec, LDK dhe AAK në balotazh    Thu Nov 25, 2010 7:44 amKomisioni Qendror i Zgjedhjeve, pas numërimit të votave me kusht, ka bërë të ditur se rezultatet e fundit të zgjedhjeve për kryetar të Komunës së Rahovecit tregojnë se kandidati i LDK-së, Ibrahim Kryeziu, ka fituar 27.65 për qind, kandidati i AAK-së, Smajl Latifi, 26.71 për qind, ndërsa kandidati i PDK-së, Xhelal Canziba, ka fituar 26.55 për qind të votave.
Dy kandidatët tjerë që kanë garuar për kryetar të Rahovecit, ai i AKR-së, Rexhep Oruçi, ka fituar 3.261 vota, ose 16.54 për qind; ndërsa kandidatja e LDD, Luljeta Kadiri, ka fituar 503 vota ose 2.55 për qind.

Në bazë të këtyre rezultateve, ndërrohet renditja e kandidatëve për kryetar të Komunës së Rahovecit, që do të thotë se në garën e balotazhit do të garojnë kandidati i LDK-së dhe ai i AAK-së.

Më herët Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa i kishte dhënë të drejtë AAK-së për ankesën dhe kishte urdhëruar KQZ-në që të bëjë rinumërimin e votave në tri vendvotimet, për të cilat ishte ankuar kjo parti. Ndërkohë KQZ-ja ka numëruar votat me kusht, nga të cilat më së shumti vota ka marrë kandidati i AAK-së - 64 vota, pason ai i AKR-së 61 vota, pastaj kandidati i LDK-së 60 dhe kandidatja e LDD-së 14 vota
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Rahovec, LDK dhe AAK në balotazh

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum