www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kosova është e gatshme për regjistrimin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Kosova është e gatshme për regjistrimin    Fri Nov 26, 2010 1:40 amKosova është e gatshme për procesin e regjistrimit të popullsisë. Kështu ka thënë të enjten Peter Everares, drejtor i EUROSTAT-it, gjatë takimit që e pati me ministren në largim të Administratës Publike, Edita Tahiri.
Sipas Everares, se regjistrimi do të bëhet sipas standardeve ndërkombëtare dhe përfshinë përgatitjen teknike, atë të buxhetit dhe të legjislaturës.

Ministrja Tahiri tha se nuk ka asnjë vakum institucional që do të pengonte fillimin e këtij procesi.

“Ne do të jemi këtu edhe gjatë muajve të ardhshme dhe të vëzhgojmë procesin. Situata e fundit politike në vend nuk ka ndikuar aspak në përgatitjet për këtë proces”, tha Tahiri.

Shqetësim mbetet vetëm çështja nëse regjistrimit do t’i përgjigjen edhe serbët e veriut, pasi që shpesh ata deklarojnë se do ta refuzojnë këtë proces. Ministrja në dorëheqje Tahiri, duke i ka ftuar serbët që të jenë pjesë e regjistrimit. Ajo tha se ky proces nuk është politik, por thjesht proces teknik. Me këtë konstatim, u pajtua edhe drejtori i EUROSTAT-it, duke shtuar se pjesëmarrja e serbëve është në dobi të tyre.

“Ne flasim për Kosovën si shtet dhe e dimë se mbulimi i të dhënave në veri mund të organizohet ndryshe dhe ne po punojmë ende për ta zbatuar në praktikë”, tha Everares.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Kosova është e gatshme për regjistrimin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum