www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 PDK nominoi Thaçin për kryeministër

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: PDK nominoi Thaçin për kryeministër    Fri Nov 26, 2010 7:48 am


Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në konventën e mbajtur të enjten pasdite, nominoi Hashim Thaçin edhe për një mandat në postin e kryeministrit të Kosovës. Pas intonimit të himnit kombëtar, para pjesëmarrësve të kësaj konvente për figurën e Thaçit folën një student, një pensionist dhe një ish-pjesëtar i UÇK-së. Ata i shprehën atij falënderimet për gjithë ç’kishte bërë deri tash për ta – që të jenë studentë të lumtur, pensionistë pa brenga dhe luftëtarë që i sollën vendit lirinë.
Folësit thanë se me Thaçin kryeministër gjatë viteve që vijnë, ndjejnë siguri se çdo gjë do të jetë më mirë për ta e Kosovën.

Ndërkohë, propozimi i nënkryetarit të kësaj Partie, Hajredin Kuçi, që Thaçi të jetë kandidati i kësaj partie për kryeministër të Kosovës, pas zgjedhjeve të 12 dhjetorit, për të cilat u shpreh i bindur se “PDK do t’i fitojë”, u prit me ovacione e duartrokitje të gjata nga pjesëmarrësit. Kuçi në favor të kandidatit përmendi lirinë e fituar me të, pavarësinë e shpallur prej tij, prosperitetin ekonomik dhe transformimet që i hapin rrugë vendit drejt integrimeve euro-atlantike.

Thaçi, gjatë fjalimit të tij, tha se nën drejtimin e tij Kosova do të përparojë, do të rritet mirëqenia e qytetarëve të saj, do të luftojë krimin e organizuar dhe korrupsionin, do të punojë maksimalisht në zhvillimin ekonomik dhe do ta shndërrojë vendin në pjesë të Bashkimit Evropian.

“E kemi shpallur Kosovën shtet të pavarur dhe sovran. E kemi bërë vendin me Kushtetutë dhe me ligje. E kemi krijuar FSK-në... I kemi rritur pagat e profesorëve dhe të mësuesve. Do t’i rrisim për 30 % pagat e shërbyesve civilë, dhe benificionet për kategoritë e luftës deri në 50 %... Me PDK-në do ta kalojmë sfidën demokratike duke ia kthyer stabilitetin politik në vend. Ne nuk i braktisëm institucionet që me mund i ngritëm. Ne nuk kemi braktisur kurrë, dhe nuk i braktisëm institucionet që i ndërtuam me gjak”, tha ndër të tjera kryeministri në largim gjatë fjalimit të tij në këtë konventë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

PDK nominoi Thaçin për kryeministër

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum