www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kabashi e njoftoi De Marnhacun për prioritetet e Kryeprokurorisë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Kabashi e njoftoi De Marnhacun për prioritetet e Kryeprokurorisë    Fri Nov 26, 2010 7:51 amKryeprokurori i Shtetit, Ismet Kabashi e priti të enjten në një takim pune shefin e ri të misionit të BE-së për sundim të ligjit në Kosovës, EULEX, Xavier Bout de Marnhac.
Në këtë takim kryeprokurori Kabashi e njoftoi shefin e EULEX-it për prioritetet e tij si kryeprokuror i shtetit, për punën e prokurorive publike të Kosovës, për problemet dhe sfidat me të cilat ballafaqohen prokurorët vendës, si dhe për përfundimin e fazës së emërimit dhe riemërimit të prokurorëve, për këtë vit.

Kryeprokurori Kabashi edhe gjatë këtij takimi çmoi bashkëpunimin e ngushtë që kanë prokurorët vendës me prokurorët e EULEX-it.
Ndërkaq, De Marnhac, ka thënë se çështje kryesore për të do të jetë rivendosja e sundimit të ligjit në pjesën veriore të Kosovës, si dhe vazhdimi i luftës kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, dhe shprehu mbështetje të plotë për prokuroritë e Kosovës. “Unë plotësisht e mbështes dhe e vlerësoj lartë bashkëpunimin në mes të prokurorëve të Kosovës dhe të EULEX-it në trajtimin e rasteve të shumta”, ka thënë shefi i EULEX-it.

Të dyja palët u pajtuan që të thellojnë bashkëpunimin e tyre për të siguruar rend dhe sundim të ligjit në Kosovë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Kabashi e njoftoi De Marnhacun për prioritetet e Kryeprokurorisë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum