www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vetëvendosje: Policia tentoi të arrestonte dy aktivistë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Vetëvendosje: Policia tentoi të arrestonte dy aktivistë    Sun Nov 28, 2010 11:14 pm


Në Qendrën e Lëvizjes “Vetëvendosje” në Gjakove, të shtunën policia e Kosovës shkaktoi një incident, duke tentuar t’i arrestojë dy aktivistë të kësaj qendre, Demokrat Zhubin dhe Artan Mustafën, ndërsa “arsyetim” për këtë ishte heqja e dy flamujve të Kosovës nga rrugët e Gjakovës- thuhet në një njoftim të kësaj lëvizjeje.
Në njoftim thuhet se aktivistët e “Vetëvendosje” në Gjakovë nuk kanë lejuar arrestimin e dy shokëve të tyre, “me ç’rast dy nga policët i ofenduan aktivistët, lëvizjen në tërësi, si dhe udhëheqësin e saj Albin Kurtin, duke e quajtur proverb”, ndërsa “në fund policët u tërhoqën pasi i morën letërnjoftimet e dy të lartpërmendurve”.

Lëvizja “Vetëvendosje” e dënon incidentin e lartpërmendur duke e konsideruar provokim nga ana e policisë. Kjo lëvizje e konsideron flamurin e Kosovës “flamur të kontrabanduar dhe të imponuar, për të cilin nuk është pyetur populli asnjëherë, andaj edhe nuk është i tij”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Vetëvendosje: Policia tentoi të arrestonte dy aktivistë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum