www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Enver Sekiraça është arrestuar nga policia e Irlandës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Enver Sekiraça është arrestuar nga policia e Irlandës   Mon Nov 29, 2010 6:52 pm


Policia e Kosovës është njoftuar edhe zyrtarisht se i shumë kërkuari Enver Sekiraça tashmë gjendet nën kontrollin e Policisë së Irlandës. Reshat Maliqi, drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, tha për portalin Zhurnal se informacionin që një person i tillë me emrin Enver Sekiraça, që ndodhet në afërsi të Dublinit në Irlandë, nga zyra e Interpolit në Prishtinë PK-ja e ka marrë para disa ditësh.
“Ne i kemi dorëzuar të gjitha të dhënat në lidhje me këtë rast dhe kemi kërkuar që ai person të ekstradohet në Kosovë, sepse dyshohet për kryerje të veprave të rënda penale”, tha Maliqi.
Sipas tij, me këtë çështje tash për tash është duke u marrë Ministria e Punëve të Jashtme, së bashku me Departamentin për Ekstradim, që vepron në kuadër të Ministrisë së Drejtësisë së Kosovës.
“Policia irlandeze na ka njoftuar se ka arrestuar një person me këtë emër e mbiemër, por janë edhe disa procedura që duhen respektuar, si marrja e gjurmëve të gishtërinjve dhe detaje tjera”, tha Maliqi.
I pyetur nëse është i mundur ekstradimi i Enver Sekiraçës, shefi i PK-së shpjegoi se lidhur me procedura ligjore merret Ministria e Drejtësisë dhe se policia vetëm ia dorëzon asaj dokumentacionin e nevojshëm.
Autoritetet policore të Kosovës janë në kërkim të Enver Sekariças që nga viti 2007, pas vrasjes së policit Triumf Riza, në gusht të atij viti.
Sekiraça, i kërkuar nga Interpoli, akuzohet gjithashtu dhe për një sërë veprash të tjera penale, si anëtar i krimit të organizuar ndërkombëtar, abuzime seksuale, vrasje dhe plagosje.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Enver Sekiraça është arrestuar nga policia e Irlandës   Mon Nov 29, 2010 11:27 pm

Hej zote shyqyr me ne fund qe paskan zen eee zoti vonon po kurr nuk harron
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Enver Sekiraça është arrestuar nga policia e Irlandës   Tue Nov 30, 2010 12:52 am

Drejtesia fiton gjithmon :)

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Tupac
Rapper Shakur
avatar

Numri i postimeve : 200
Data regjis. : 01/12/2010
Age : 27
Location : ♥ In the ghetto ♥

MesazhTitulli: Re: Enver Sekiraça është arrestuar nga policia e Irlandës   Fri Dec 03, 2010 2:14 am

ait se e lshojn ;)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.facebook.com/TupacAmaruShakur1
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Enver Sekiraça është arrestuar nga policia e Irlandës   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Enver Sekiraça është arrestuar nga policia e Irlandës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum