www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zgjedhjet e lira parakusht i zhvillimit demokratik

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Zgjedhjet e lira parakusht i zhvillimit demokratik    Wed Dec 01, 2010 1:12 am


Kryetari i Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Nexhat Daci u takua të martën me ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Michael Giffoni, ndërkaq ky i fundit duke folur për zgjedhjet ka thënë se kontributi i misionit ndërkombëtar nuk do të mungojë, por përgjegjësia më e madhe është e lidershipit dhe klasës politike në Kosovë.
Në njoftimin e LDD-së thuhet se në këtë takim është biseduar rreth përgatitjeve për zgjedhjet parlamentare, të cilat do të mbahen më 12 dhjetor të këtij viti.

“Ishte një dëshirë e përbashkët që produkti i zgjedhjeve të jetë i atillë që ta pranojë i tërë spektri politik dhe kjo është në interes të Kosovës dhe rrugëtimit tonë në integrime edhe në Evropë”, ka thënë Daci.

Ndërkaq, ambasadori Giffoni pohoi “Unë jam i interesuar dhe kam thënë edhe në takime me liderët e partive tjera se duhet të ketë zgjedhje të lira, fer dhe demokratike, dhe se ky është kusht për një jetë demokratike në Kosovë, pasi që këto janë zgjedhjet e para të përgjithshme në Kosovë pas shpalljes së pavarësisë dhe duhet të jenë të suksesshme”.

Ai ka pohuar se kontributi i misionit ndërkombëtar nuk do të mungojë, por përgjegjësia më e madhe është e lidershipit dhe klasës politike në Kosovë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Zgjedhjet e lira parakusht i zhvillimit demokratik

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum