www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 <<Poezi Vetem Per Ty >>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Wed Dec 01, 2010 11:37 pm

Disa Poezi Per Ty.....


Edituar për herë të fundit nga Medina në Tue Dec 07, 2010 5:40 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Wed Dec 01, 2010 11:37 pm

Jam e fort shumë
e përballoj qdo gjë
edhe pse je larg meje
smundem të harroj.

U dashurova në ty
në shikim të parë
atë ende sta thash
mbeta pa asnjë fjal.

Gjeja më e bukur
është lumturia
jetën e perbashkët
e ben dashuria.

Të them prap
zemër të kam
në shpirt të mbaj
kudo që të jam.

Të dua ende
njejt si atë dite
kur me the të dua
e smundem pa ty shpirt

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Wed Dec 01, 2010 11:39 pm

Mallkimi
Ty te mallkoj i pa bese
ty zemra tu baft cope
qe vuajtjet mi dhe
dy syte tu u verbofshin.

Se mua zemren ma theve
shpirtin tim e helmove
mos e pritsh dashurin tjetr
e mos e gezofsh jeten.

Ti je shkaktar i ndarjes
qofsh i mallkuar o tradhtar
mos te shijosh me dashuri
qe me ke dhan mua aq shume plage.

Dashurija e jone qe deshtoji
dielli me nuk dote ngroh
as hena sdo te shendrit
per mua me sdote kete dashuri.

Mallkuar qofsh o tradhtar
kur ne jete mos paq fat
kurr dashuri tjetr mos perjetofsh
vetem vujtjet i shijon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Wed Dec 01, 2010 11:46 pm

O zot me ndihmo
Nga mendja ma largo
Mos valle gabova
që si e marre e dashurova
Mi largo te gjitha kujtimet
Puthjet dhe ledhatimet
Mos e lejo t’me bej me te vuaj
Mos e lejo që me mua me te luaj
Ma thaj lotin që mbi sy me pikon
Sheroma shpirtin që cdo dite me shume e me shume renkon
Jo nuk dua te kaloj nete te tera pa gjume
Ai se kupton, por une e dua, e dua shume
Por me mirë te jetoj një jetë ne vetmi
Se sa ta shkatrroj jeten time për një dashuri
As emrin nuk dua me t’ja degjoj
vetëm dua që pergjithmone ta harroj
Ma shuaj mallin që kam për te
Nuk dua fytyren t’ja shoh me
O zot, me fal dhe ti ca heshtje dhe qetesi
Beme që ta ndjej lumturine perseri
Ose me mirë merrma dhe jeten time
Kur ai s’do te jetë pjese e jetës sime
Jeten s’kam ce dua me
Kur s’mund ta jetoj me me te
Dhe një mesazh i fundit për te nga mua
Te desha shume dhe ende te dua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Wed Dec 01, 2010 11:54 pm

Nuk të dua më, o jetë,
as nuk dua në ty të rrojë,
ngase je e pavërtetë,
e përse në ty të jetoj?

Tani se dua as dritën e diellit,
se dua më as dashurinë!
edhe nëse jetoj në zjarr të tmerrit,
më me ty s'dua të rri.

Mos vajtoni as ju oj qyqe të mjera,
se s'dua t'ju dëgjoj as zërin më,
se lumturinë më mori era,
e në këtë jetë më askund vend nuk zë.

Po bëjë lutje, e pse o Zot s'më dëgjon,
po e thërras vdekjen, e nuk po vjen?
E çfa tjeter gje tani nga unë kërkon,
kur e gjithë rininë më shkatërron?!

Mjaft o jetë më mundove,
s'më le vend askund në këtë botë,
mjaft dhembje më shkaktove,
e dhembjen time e dëshmojnë këta lotë.

O, mos ago as ti o dritë,
se më shumë më pëlqen nata,
errësirën tani jam duke e pritë,
ngase kurrë lumturi në këtë jetë nuk pata.

Ah sikur ta dije, se sa të urrej,
t'ma merrje shpirtin këtu tek shkruaj,
që ti s'më do mua, unë e vërej,
e përse më lë që të vuaj?

Ka kohë që po të kërkoj,
e askund nuk po të gjej,
në çdo vend po gjurmoj,
Vallë Ku je mshef
Po Tek unë nuk pate mëshirë,
që në këtë moshë ta urrej jetën,
të vdes ndoshta është më mirë,
nga ky tmerr ta shpëtojë vehtën.

Mos ke mëshirë për mua,
eja e më shpëto,
se jetën më se dua,
të lutem, mos më ler me te jetoj
Më shpëto nga këto vuajtje,
nga këto lot, nga ky pikëllim,
ah, moj mendje çfarë nuk bluajte,
në këto ditë, që po ngdhinë.

Ka filluar të bëhet ditë,
ah, moj natë ti mos kalo,
eja vdekje, se jam duke të të pritë,
mos kështu, mos më ler te jetoj

Mjaft më tradhëtove mbi këtë dhe,
mjaft më le duke të pritur,
jo, për mua s'ka ditë të re,
se drita ime tani është fikur.

Po të kërkoj në dritë të qiriut dhe në mesin e humnerës,
të lutem, eja e mos më tradhëto,
eja e merre këtë shpirt të fatëzezës,
e nga këto vuajtje më largo.

Unë jam një mjerë,
në këtë botë jam pa dashuri,
e pa fat unë paskam qene
që t'mos njoh unë kurrë lumturi.

Nuk dua më të pres,
nuk dua më të jetoj,
por dua që të vdes,
se të nesërmes nuk i besoj.

Të prita dje, të prita dhe sot,
do të pres ndoshta me vajë e lotë,
por kur vdekja më afrohet,
atëherë ndoshta do të pendohem
Oh, të lutem më trego se ku je,
se nga malli do të verbohem,
të lutem eja, se të pres,
se zemra e shpirti do t'më shkatërrohen

Por ja, jeta me zhgënjeu,
na largoi të dy, të dy
zemrat na i theu, dhe s'dua që kësaj jetë t'i thojnë,
kur njëri larg tjetrit po jetojmë.

Në atë çast unë ndihmë kërkova,
para Zotit u gjunjëzova,
O, Zot! Në zemër një plagë të rëndë e kam,
edhe në këtë jetë mallkuar jam.

Në shpirtin tim, fle zemra jote,
dhe tani jetoj vetëm me shpresë,
kjo dritë s'më lë vend askund,
prandaj më mirë është që të vdes.

Me lotë filloj të shkruaj,
me shpirt po digjem, e me zemër vuaj,
përse kjo jetë më tradhëtoi,
e përse tani të jetoj?

Vuajtja tek unë gjithmonë mbretëron,
e rruga e varrit më përëndon,
më mirë të vdes, se të jetoj,
se këto vuajtje s'mund më t'i duroj.

Përse, o Zot kaq më mundon,
e zemrën dhe shpirtin ma ´,
fatin tim gjithmonë ta vajtoj,
e në rininë time, vdekje të kërkoj.

Mallkuar qoftë emri dhe jeta ime,
mallkuar qoftë kjo jetë me mundime,
gëzim për zemrën time, se di përse s'ka,
kjo zemër e shkretë si lule është tha.

Këtë shpirt të lutem, mos e merr,
se aty jeton një i mjerë,
largoni këto vuajtje, e këto lotë, që kurrë nuk pushojnë,
e pa fat jam në jetë, dhe kur nuk shoh dritë të vërtetë.

E mallkuar është kjo zemër,
prandaj leri këto sy të mallëngjyer,
që edhe njëherë të shijojnë atë dritë të pakët që kisha,
e tani dua që t'më harrosh.

Frymëzimi im i pa fat,
që vjen e më djeg mu në gji,
për kënd të flas, e për kënd të shkruaj,
e përse më bën që kaq shumë të vuaj?

Jam shkrirë, në jetë jam tretur,
e tëra kërkoj të vdes, të shkoj në dhe,
të pushoj, të bëhem tokë,
trupi yt për të më shkelur.

E të bëhem pluhur, që kurrë s'do të kesh për të më vërejtur,
bashkë me pranverë po largohem edhe unë,
kur t'më kujtojnë shokët e shoqët, le të shikojnë në dhe,
se aty pushon një trup, që dikur i deshti shumë,
dhe ja, tani u bë për ta shkelur edhe ju!.

Po nënës time, vallë kush do t'i jep ngushëllime,
në ankthe të jetës le t'më kujtojnë,
nganjëherë le të vjen tek varri,
le ta shiqon varrin tim aty ku shkruan:
"Amanet, më kujtoni nganjëherë"?

Amanet më kujto nganjëherë,
më përqafo prej së largu,
së paku një herë në vit,
se për mua nuk do të ketë as pranverë,
as s'do të zbardh kjo e mjera ditë.

Mos e harro shifrën që të don,
kthema dritën, se ky zjarr më përvëlon,
mos u largo nga gjiri im,
se s'ka kush pas teje, t'më jep ngushëllim.

Përse kështu më tradhëtove,
don që t'ma shuash të vetmën dritë,
zemrën dhe jetën ma helmove,
prandaj kthehu, e mos shko, o shpirt. Të kërkoj vdekjen, më dhimbet jeta,
e kur s'të kam pranë, qajnë sytë e mi,
prandaj prapë më e mirë është vdekja,
kur s'kam ku të gjej unë lumturi.

Në ëndërr të shoh, kur sytë e mi lotojnë,
në netët pa gjumë, ndiej zemrën që vajton,
kërkoj hijen tënde në muret e dhomës sime,
e mëngjesi agon, por vuajtjet nuk pushojnë.

Në lotët e mi, një melodi e re,
ma shuan mallin, nuk më len të vdes,
ditët kalojnë por asgjë nuk ndryshon.

Koha shënon vuajtjet e mia në ditar,
sytë e tu nuk më len të qetë,
ah, ky kujtim
dashurinë e humbur kërkon.

Ky rrembesh shiu, kujtimet m'i riktheu,
ma pushtoi shpirtin zemrën ma theu,
kohën e pranverës së kaluar mua ma kujtoi,
atëherë kur zemra ime në tënden jetoi.

E tani u larguam! Jetë pa mëshirë!
Po bredhi nëpër rrugë, çdo kund po gjurmoj me shpirt të tretur,
në çdo pëllëmb po të kërkoj,
po e thërras vdekjen, nga ky zjarr të më shpëtoj.

Por, vallë! Jeta a sillet me çdokend si me mua,
kësaj bote të hidhur - jetë po i thuhet,
e çfarë, o Zot është ai kur zemrën ta vret
dhe kur ai na mallkon, ndihmë nga ai a kërkohet?

Sytë i kam të mbushur me lotë
dhe kurrë s'më thahen për atë njeri që ma theu zemrën,
dhe më shtyn të qaj,
por më e mirë është vdekja, se e tërë jeta t'më kalon në vaj?!

Unë po vdes, e tani në shpirt të kujt, vallë do të jetoj,
në atë shpirt që desha,
e që kurrë "Të dua", s'më tha,
por tani le të harrohen të gjitha
Nëse ka Zot, në këtë botë,
vallë, pse nuk më dëgjon,
por më len, që të derdhi lotë,
e nga këta lotë, pse s'më shpëton?

Jo! S'besoj më as në Zot,
as në tokë, as në qiell,
vetëm vdekja mund t'më shpëtoj,
nga këto vuajtje t'më largoj.

Ah, jam lodhur nga këto rënkime,
që po shtohen nga dita në ditë
nga këto plagë të zemrës sime,
eja vdekje, çfare po pret me
Eja pra, eja o, vdekje
që sa kohë unë po të pres,
në këto orë të kësaj mesnate,
ty po të pres, që t'më rrëmbeshMbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Thu Dec 02, 2010 1:23 am

Shum te mira poezit e tua Medina......Mos lejo te te kurdis askush (ti e ke thene kete)

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Thu Dec 02, 2010 1:26 am

Medina je nje poete e famshme te lumt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Thu Dec 02, 2010 1:28 am

lola shkruajti:
Shum te mira poezit e tua Medina......Mos lejo te te kurdis askush (ti e ke thene kete)


Flm shumm LoLa .....e vertet se nuk duhet lejuar askend te te kurdis amo qte besh duhet pajtuar me fatin sa do dhimshem te jete cry
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Fri Dec 03, 2010 5:52 am

Malësor shkruajti:
Medina je nje poete e famshme te lumt

Mbas teje kuptohet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:32 pm

Qeli pranvera me ne te dy ishin ditet me te bukura ne jeten tone kaluam se bashku ditet me te nxehta lulet kan qel me ne te dy te gjithe na kan pasur lakmi qe kemi kaluar mire por,vendi yne nuk harohet kurr ne nje drur te vjeter jane te shkruar dy shkronja ato jan shkronjat e para te emrave tone qe do te mbetin simbole te dashuris tone te perjetshme, me von …filluan probleme te ndryshme fjal te ndryshme pengesa te ndryshme por prap se prap i kam mbyllur veshet dhe kam thene:ky do te jete fati im, ky do te jete jeta ime,ky do te jete gjysma e jetes sime,ky do te jete gjysma e trupit tim dhe kurr nuk do te ndahem na ti dhe vazhduam se bashku kaluam dhe krijuam dashurin e shtrenjte une isha shpirti yt binjak dhe ti ishe pllumi im i bardh qe e ruaja me gjith shpirt sa here ne te dy nuk ishim mire koha eshte prishur binte shi sa here ne te dy jemi mire koha fillonte te ndreqej edhe qielli per neve dyve eshte gezuar qe ishim mire por ne fund ti ma ktheve shpinen ta inponuan dhe te ndan nga une tash jemi larg dhe nuk shihemi por zmerat i kemi afer dhe shum dashurohen koha eshte prishur dhe me nuk lulezon me nuk qelin lulet me neve siq qelen heren e pare kur jemi takuar pse eshte kjo jete e hidhur pse nuk munden me qen bash dy njerez qe duhen shum ahh sa e trishtuar jam me lot ne sy e jetoj kete jete si e dehur por ne realitet dukem mire e ne shpirt jam e shkatruar dhe e lenduar pse ndodhi keshtu pse???…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:32 pm

Lumturi..sa kohe kaloi per te te njohur ty
Dashuri..sa her u rrezova deri sa te gjeta ty..
Sa do qe te shkruaj kto qe i ndjej smundem ti pershkruaj..
Sa do qe te mundohem te behem kurse ska ndodhur..ja esht duke u realizuar..
Sa here qe mundohem ato sy mos i shikoj te pretendoj se je humbur..nuk mundem me magjepsojne..Erdhe si nje ere e leht me more shpirtin..Si lindja e diellit me more shqisat..sa her qe ti mbyll syt te me dalesh perpara..me nje prekje me bere te fluturoj..me nje puthje me bere te helmohem..Helmi Im I Dashur..sa doja qe edhe ti ti dish keto vargje..skam guxim..ndoshta shpallja e Dashuris son do tjet gabim..Bukurii..me mer malli per buzeqeshjen tende..si nje lule e bukur qe sapo cel..tradhetiii..me mungon afersia jote qe me genjen sa her qe te shoh..O Jett..valle a do te jesh i imi ndonjeher?!a vec nje figur per te qen e qete…..Puthja ime..me helmove me ato buzat e tua tronditese..helmi im i dashur nese ndonje dit vdes..do te jet nga Dashuria ime e teperme ndaj teje..Helmi im i Embel….♥
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:32 pm

Prap një poezi në qastet e vetmis
në kohën më të keqe shum larg shoqëris
Prap ndjenja mbizotron
at qka duhet nuk e haron
në cdo moment e kujton
dhe ne fund gjithcka dështon.
Disponimi më mashtron
mendoj që jam më i lumturi person
prap ti ndikon tek unë
dhe unë e kuptoj TE KAM DASHT SHUM.
Mir e thash të kam dasht shum
tani dzshoj dej në maksimum
gjithcka e jotja më pengon
veq arsya e gënjeshtrës tende
ende me intereson.
Ku ishe?Ku je?me nuk me pengon
kudo që gjindesh e di se cka don!
Ti do një vajz të vetme per ty,
që në cdo të keqe të ben shoqëri
e në cdo të mir të len në vetmi.
Çka ka kjo Zemër që është shqetsu
dikush Zemrën prap e ka ngacmu.
Prap fjalen “PRAP” e shënoj
qëllimi im prap të të haroj
edhe këtu prap gabova
prap si gjithnjë
prap s`të harova…….
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:32 pm

Dua te them “te dua”
Po ti sme degjon
Dua te them se “cfar je per mua”
por ti nuk e kupton
Dua te kerkoj “te falur”
Por ni se pranon
Sdua te kerkoj ndarje,
po ti kete po e kerkon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:33 pm

Ha ha…
Degjohet buzeqeshja naive
shoqeruar nga lotet e dhimbjes.
Nje lot qe nis te dal po shkelqen
ashtu si nje diamant i rall por i vertete
qe i fal nje dhimbje pa fund
e qe buron nga shpirti i saj.
Ne mes te keaj erresire te frikshme
nje engjell po vuan ne heshtje
lotet ngadal fytyren ja lagin
e buzet po dridhen plot dhimbje
ne syte e saj nuk ka me shpres
por vecse deshir qe te vdes
e ne ate erresire te frikshme
ajo me ze te larte po mallkon
nga buza qe dridhet dalin vecse dy fjale :- TE URREJ
e me pas heshtje.
Del ne dritare…
Sheh henen qe shkelqen
e i betohet perjet
se do te jetoj ne kete toke te peshtir
vecse per te shkatruar njeriun
qe dikur e donte dhe adhuronte
por qe sot e urrente me gjithe shpirt
Qetesi…
Ne syte e saj nuk ka me shkelqim
u thye si nje kristal
sa hap e mbyll syte
ne buzet e saj nuk ka me gezim
ne shpirtin e saj nuk ka me drite
por vecse nje erresire pa fund
si erresira qe mbreteron ne kete dhome.
Ndoshta eshte thjesht nje iluzion
ku ne te mbreteron shkatrimi e zhgenjimi
Dita po fillon te zbardh
dhe mengjesi po afron
por vajza aty eshte perseri
shpirti i saj lot gjaku po pikon
e ne gjithe kete nate te gjate
plot dhimbje pa fund
ajo ka qare pa pushim
ne shpirtin e saj stuhite mbreterojne
ata lotet e saj e kane nje kuptim…
Trokitje…
dikush po e theret ate vajze te shkret
dikush qe se di qe ajo perbrenda po vdes
hap deren me ngadal dhe e gjen te shtrir
syte e saj nga lodhja qene mbyllur
e gjumi perjetshem e kishte mberthyer
ne fytyren e saj nuk ndihet me asgje
vecse nje ulerim ftohtesie qe te tmeron.
Ne doren e saj nje leter u gjend
ku shkruhej:
”Mos kujto se shpetove nga une
mos harro se do te shihemi
kur ti te jesh ne gjume.
Me nje litar e nje thike do te vij
do te te lidh duar e kembe
e me pas me thike do te te bej
cop e cik.”
E ne fund te asaj letre
me disa reshta dedikuar ty shkruhej:
”TE DUA”
Personi qe e lexoi
i tmeruar u largua
letren ne vendin e saj e la
kuptoi se qe deshira e fundit e saj.
Ne ato vargje kuptoi fundin
tragjik te vajzes
kuptoi dhimbjen vdejeprurese te dashurise
e kuptoi se ate engjell
e vrane thell ne shpirt
e qe trupi i saj nuk i rezistoi dot
shkoi ne boten tjeter
vecse me nje qellim
ta shkatronte qetesin e njeriut qe dikur e adhuronte
por ne momentin qe dha shpirt
zemra u drodh ngadal
se ne te vertet ende e dashuronte
edhe pse ajo me kurr vetes nuk do tia pranonte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:33 pm

byll syte…
Nje cigare po e pi
nga gezimi qe te njoha ty.
Nje lot reshket ngadal
sepse po me fal lumturi.
Strukur ne nje cep e vetme po ri
se vetem pa mua ti dot nuk ri.
Heshtje…
nuk di cfare te bej
ndiej nje dhimbje te thell ne kraharor
nga dashuria e madhe qe ndien ti
IDIOT…
Te dua aq sa sdua te te shoh me me sy
sikur te zhdukeshe nga kjo bote
do ta quaja mrekulli.
E di cfare??
E lumtur shume jam
se qe kur te njoha ty
nuk ka patur dite pa qare
prandaj ne keto momente qe ndodhem ketu
dua nje thike e ty gjithashtu
te ta ngul drejt e ne zemer
ashtu sic ti ma ngule mua
E te te them ne vesh
”Te dashuroj aq sa me ke dashuruar”
Hap syte…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:33 pm

Jasht jam femer,
Mbrenda jam dreq,
mos prek me dor se djegesh keq
ne fillim kur me shikove,
qmendsha per ty
e tash kur me shikon,
me vjen merzi.
Nese fati nuk te pelqen, me e nda, por mos thuaj ma von kuku…qka kam ba
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:34 pm

Te pash ishe aty
sa mall kisha ne zemer
aq a syte u mbushen melot
e zemra filloi te rah fort
te dua sa dehir kam te ta them
por ete fjal e kam te ndaluar
sme takon te ta shpreh
por prap me zemer e them
edhe pse ti sme degjon
te dua dhe d te te dua perjet
keto jane fjalet e zemres sime
ajo mi thote mua
sa here qe te shoh
fort gdet ne kraharor
qe me y te te perqafoj
e ne ajer buzet e tua ti shijoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:34 pm

Perse smundem dot te te harroj
perse ende vazhdoj te te dashuroj
pse zemra ime vazhdon te te kerkoj
pse smundem dot te te harroj
se kjo ndjenje qe kam per ty
me duket sikur po me mbyt
dhe ndiej se svazhdoj dot me keshtu.
Ah zot te lutem mos me braktis
me ndihmo ta harroj
se kete dhimbje me dot se duroj,
me jep qofte edhe nje shenj te vetme
se dhimbja po me tret
tani asgje ska me kuptim per mua
pa ty cd gje me duket bardh e zi
pa jete, pa shkelqim asgje
nuk ka me kuptim kur ste kam prane
por tani duhet te mesohem
e e di qe smund te te kem
te kam humbur kete e kam te qarte
aq te qarte sa e di qe jeta tani do ndryshoj pergjithmon
jo per me mre per kete jam e sigurt.
tani e di qe duhet te te them lamtumir
edhe pse me dhemb thell ne shpirt
ky eshte realiteti im
nje jete e varfer e boshe pa ty
po qe ky eshte fati im e duhet ta pranoj
tani per ti dhene fund te them
TE DUA SHUME
me keto fjal dua ta mbyll gjithe kete histori dhe pse eshte
historia me e dhimbshme e jetes time
eshte plaga e pasherueshme e shpirtit tim.
por prap te dua dhe do te te dua der ne perjetesi por gjithsesi
LAMTUMIR DASHURI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:35 pm

Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qirin e dashurise
ma bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine
a thua kush ma mori
perpiqem e digjem
pyes pse me treadhetoi!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:35 pm

Mos me marto nen
se ende nuk jam e rritur
ku dreqi me shkoj femirija
mir pa e ditu
si te them te dua
dike qe urrej
si te puth dike
qe fare se ndjej
te gjith kta dasmor
pse kan ardhur sot
te gjith luajn e qeshin
vetem une derdh lot
pse moj nen e dashur
pa me pyetur me ke dhen
si ste vjen keq moj nen
se bija jote jam
dhe ne trupin tim
gjakun tend e kam
kthej prap krushqit
mos me thuaj nen te shkoj
me fal nen se ste kam than
por une nje tjter dashuroj
me fal dhe ti i dashur
se spata guxim te luftoj
se perveq teje
askend se dashuroj
nese sjam e jotja
e askuj sdo te jem
ne zemren time
vetem emrin tend
do ta kem
so te shkoj ne vdekje
e vetem ajo do te me shpetoj
por te lutem ti mos qaj
se prap te dashurpj
a e sheh moj nen
se sot si esht kjo bot
ta shikosh bijen tende
si kalbet nen tol
vetem nje fjal e jotja
do te ma ndryshonte jeten
por ti per mua me shum
e preferon VDEKJEN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:35 pm

RITJA IME

une nuk te kam pyt se kush ishe po kush je nuk dua ta di qka kishe veq qka ke te kaluaren harroje erdhi koha me jetu
veq edhe nje gje timen pranoje qe te du tek une hale as nje gje nuka ndryshu mos i le buzet te ftohen nese nuk vjen tek une do filloj te ndryshohem mos prit qe te behet neser nese sot nuk pendohesh nesr dashurin tende do ta merr dikush tjeter te lutem mos me le te pres se nuk po mendoj qe do behet von per ty po mendoj se une do vdes e ti ket po e merr si mahi asnjeher nuk te kam genjy per ate qe ndjej per ty a e di qka esht ajo apo duhet ta tregoj me fjal se me zemer po te shkruaj e me shpirt per ty po vuaj ke ik edhe me larg per mos tu takuar kush po te flet per mu eja mos i ndegjo fjalt e tjeter kujt
ska ma keq ska ma zi se mos me te pas ngat mendja kurr sma kish marr se duroj kaq gjat po na shkon edhe ky muaj qe sjemi pa edhe skemi nejt bashk buzet qe po digjen si prush dua ti puth perseri si dikur sa her me merr malli per me te pa me sy dal e shkoj ne vendet qe rrija me ty…sa i rand qenka ky taki mos me fol me ty o shpirti ime as nje dit nuk kthehet ne ket jet ti largohesh pa u pershendet a te kujtohet shpirt takimi par u bashkuam kurr per tmos u ndar ku je tash pse nuk vjen, u zgjova edhe sot me dhembjen e djeshme zjarri djeg gjithqka e vet nuk digjet, ende te dua ende shpirti dhemb ende nuk jam pendu mthuaj niher si jeton ti pa mu pa me pa me sy e zanin pa ma ndegju nese ndien diqka ne keta rreshta qe ti shkrova,mendo mir se do me gjesh edhe mua aty dhe nese nuk me sheh ti mu une te shoh se ftyra jote nuk me hiqe nga mendja une buzqeshi po kot bushqeja jote me mungon ku je tash pse nuk vjen po te pres ike per pak dit dhe me thua prit po tlutem se sa do te zgjat kjo pritje me muaj apo me vite”une po thahem si nje lule e pa ujitur qdo dit po vyshkem duke te pritur
shkretetir e pafund pa ty me duket jeta qofsh e lumtur mbi vajin shpirtit time plag e zemres time duke qar une mbeta vdekja mu afru jeta ska kuptim me per mu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:35 pm

Gjer sa po kerkoja tjeter
Zgjuarsis tende te pa shoq
i vera sy
Endrroja te te puth
te kem afer
pastaj endrroja te jesh gruaja ime
Mas gjith aytre iluzionve
zgjohem nga ky gjum
Dhe si per dreq me kujtohen
te gjitha ato qe i the mbrem
E dua ende me the…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:35 pm

Ka nje lum qe na ndan
jan dy zemra qe po qajn
ka tre persona qe na shan
jan kater muaj qe syt sna pan
ka pese lote ne syt e mi
por vetem nje gje esht pakufi
ajo esht te dua ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:35 pm

Je i vetmi qe e ndjej
je i vetmi qe e dua me gjith shpirt ndaj te lutem zemer mos ik,
mos ik mos me le akush vendin tend jo nuk e ze.

Me puth me perqafo sikur te mos kishte ndodhur asgje
Me fal nese kam gabuar ndoshta nga dashuria se ajo me ka verbuar me fal te lutem zemer pa ty se ndjej veten femer pa ty ska kuptim jeta ime se me ty shpirt kam shum kujtime.

mos ik mos me le se vendin tend askush nuk e ze je i vetmi ti qe une dua me fal shpirt nese kam gabuar..me fal shiprt per gabimin tim se gabimi im esht cje te dua pafundesisht…..JA PSE O SHPIRT KERKOJ FALJE SE DASHURIA IME NUK KA NDALJE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:36 pm

Ju Luta Zotit T’me Dhuroj Pasuri
Ai Me Dhuroi Shendet
Ju Luta Tme Dhuroj Bukuri
Ai me Dhuroi Mencuri
Ju Luta Zotit Tme Dhuroj Fat
Ai Me DHuroi Ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

<<Poezi Vetem Per Ty >>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 12Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum