www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 <<Poezi Vetem Per Ty >>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Wed Dec 01, 2010 11:37 pm

First topic message reminder :

Disa Poezi Per Ty.....


Edituar për herë të fundit nga Medina në Tue Dec 07, 2010 5:40 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:36 pm

e dasmen tende do te vi patjeter jo si nuse por si nje plag e vjeter do te ulem vetem ne tavolin per fatin tim do te ngre dollin…e pa ftuar ne dasem do te vi e strukur si nej zog pa fole do te rri e me lotet e mi do te pi po te me shohesh mos mu afro se sdua te me njohesh dua ta mbaj ne heshtje ket durim e prap te qaj per fatin tim e nese e bukur te dukem perseri mos ma thuaj nuk dua ta di tani te pakten ki pak meshir thuaj nuses tende ti dukesh me e mir as bota as jeta skan faj sepse fati deshi te na ndaj andaj te lutem femiut te par verja emrin e dashuris se vrar…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:36 pm

I ndjej floket e saj se si m rreshqasin
ne duar,
frymen e fundi me te dua ta ndaj,
por jeta qenka e poshter e humba pergjithmon,
po e di qe do te shkruaj historia pe dashurine ton.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:36 pm

Te kam dashur edhe kur te tjeret flisnin keq per ty…te kam dashur edhe ateher kur askush sdonte me te pa me sy….. te kam dashur une me dashuri pa fund se di qka ndodhi mes nesh ti i dhe fund..!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:36 pm

Edhe pse jami i varver
edhe un te kam enderr
e ato endarra i vendosa
para kembeve te tua
kujdes shkele but,
sepse do shkelesh mbi enderr
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:36 pm

Nese nje dite do te takohemi ne udhekryq,
njeri-tjetrit do t’i themi “me fal”
do te kete kaluar shume kohe qe atehere
kur duheshim si te marre
e do shkojme ne rruget tona,
qe na cojne ne perjetesi,
do te ecim duke menduar;
“ku e kam pare kete njeri…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:37 pm

Mendo nje cast
Nje cast per vete
Se je i shemtuar
Sa ska ku vete
Kerkoj nje premtim
Nga ty un dua
Ndroje suratin
Se sben per mua…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:37 pm

Ne livadh te jetes
tri gota i gjeta,
dy ishin te plota,
e bosh ishte e treta…!!!

e mora te paren got,
ne buze e ofrova,
ishte shum e embel,
dhe menjeher e largova…!!!

e mora te dyten got,
me gjuhe pak e preka,
ishte e ithet,
dhe menjeher e heka…!!!

i mora te dyat,
i zbraza ne tjetren got,
u be e idhet e embel,
siq esht vet kjo BOTE…!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:37 pm

Jam pajtu me fatin tim
Se nuse e dikujt tjetêr
Kam me u ba..!
Jam pajtu me mêrzin
Se e jotja sbehem ma..!
Pajtohu dhe ti me fatin ton
Mê uro fat e lumturi
Se veq ty tê deshta fort
veq ZOTI nalt se sa edi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:37 pm

E vesHTir te jesh e but dhe fatlume,ne kte bot te acart dhe te ashper qe po jetojme,nje jet te mbushur me urrejtje,nje jet e mbushur me shushunja te etura per gjak,e vetmja gje e cila me duket e bukur:ESHE DASHURIA QE NDIEJ PER TY:
ditet qe lahen nen ujrat e loteve te derdhur,zemra qe ftulurojne me krah te prer,Shikojme te ardhmen me syt tan te verber.Djelli qe vret henen:dhe hena ashtu e rraskapitur vret yjet nje nga nje:zemra e stukur ne cep te kraharorit dridhet,e trembur nga cdo gje qe e rrethon.POR TI:Ti je drita ime ne fund te tynelit:je endrre ime qe shoh cdo nat:Je gjithcka qe kerkoj nga jeta:Nuk e di sesi do jem pa ty:nuk mundem ta mendoj jeten time pa ty:eh o jet:ckuptim do kishe ti pa te??joooo nuk duet ta mendoj kte gje.UN pa te….???????joooooooo.nuk mundem ta mendoj.sepse thjesht iedea kur e mendoj me ben te ndihem keq.TE DUA:AS VET SE DI PSE TE DUA?PO DI QE TE DUA.JE BOTA IME JE GJITHCKA QE KAM,JE GJITHCKA QE DUA TE ARRIJ.PO TY JAM E HUMBUR,TE DUA SHPIRTI IM.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:37 pm

Kur te dhem zemra mos u shqetso aspak,
Zemra kerkon zemren dhe behet merak,
Mos shko te mjeku te kerkosh ndihm,
Ktheu te une do te kesh sherim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:38 pm

Nje dit vjeshte nje dit e bukur filloj.
kur dhimbja nuk harrohet,kur malli per ty po me shtohet .
Kur ti i harron netet qe i kaluam ate her ma falje ska se
,,ZEMRA”,ne dy pjes u nda..!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:38 pm

Kur syri loton dhe zemra vajton as kush ndarjen nuk edon.
Fjala e par kur nuk do vdes un akoma po te pres.
Ne zemer te pata ne zemer te kam thuaj te dua un per jet ty te kam..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:38 pm

Çfar mund te jetë jeta.. kur në të përjetova vetem te hidhuren…
Sikur te mundja ti mbyllja sytë.. e të mos i hapja më kurr…
Nuk mund të jetoj pa e ndier aromen tende…
Çdo minut kalon e unë ende jam këtu pa lëvizur …Më ndjek zëri ytë kudo… dhe më shton shpresën për te vazhduar jetën…
E humbur ne shikimin tënd edhe ne mendimet e mia…
Nëse ende jetoj ne kujtimet e tua do të me lëndosh edhe pse nuk do ta dish…
Një ditë pa menduar do ta ndjesh dashurinë qe e ndjeva unë per ty…
Nje ditë do të të mungoj dhe do ta ndjesh butësin time mbrenda…
Një ditë do ta kuptosh se sa te dua…
Një të neserme ne shpirtin tënd do te shfaqem unë dhe do ti kujtosh momentet tona… se sa bukur kaluam … se sa e qeshura iku … por nuk është faji yt e as imi qe tani po përjetojm momente të vështira…
Kjo është jeta … Gabimet falen por jo edhe tradhtitë…
– Ndjehem sikur po e ndjek qetësinë tënde … Dhe për sa më shum që po mundohem ta gjej menyrën që të jap dashurinë time… Asgje…
Jetoj ne vetmin tëmde nëse dikush te lëndon…
Sa me dhemb ta dij se mer frym por sje i lumtur…
Për mua je engjull qe çdo natë më ruan , që ne ëndërrat e mia shton qetësinë…
Dhe duke menduar për ty pikon loti që gjithmonë ti e fshije nga sytë e mi…
– E mallkoj ditën kur rrethanat tona na ndan …
– E mallkoj çdo minut që ma kaplon shpirtin me vetmin e ankthit tim…
– E mallkoj jetën qe me beri te vuaj
– E mallkoj kohen qe jam e vetmuar..
Sa do te doja qe së paku vetëm edhe një herë të të kem afër qe të mund të të ndjej e të të shtregoj fort…
Kudo që je mos harro që edhe pse jemi larg Zemrat tona janë afër…
Nuk mund të të them dot lamtumir … nëse ne jetë ishe i vetmi qe e dashurova…
Nuk mund te flas e te bëjë kinse jame lumtur…ne hapesiren time po plas jeta ime…
Përqfar te jetoj nese lufta ime është kotë…
Përqfarë jam në këtë botë nëse kur kjo nuk rrotullohet…
Jam e vetme ktu dhe lutem për plagët të shkojn , Zemra ime ka Hakmarrje që më bënë te vështir të zgjohem …
– Sdua te dorëzohem , dua të të kem afër të kaloj jetën me ty përgjithmonë..
Të Të dua nuk është zgjidhje … sepse nëse nuk te kam ateher ajo është e kote..
– Por çfardo që ndodh me mua …të lutem Kurr Mos Më Harro..!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:38 pm

Vetem kur te me shohesh prane varrit
gati pr te hyre ne grope
atehere bindu se ste mendoj
jo e sdua por smundem dot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:38 pm

Zemra kullon gjak
syri pikon lot
zemra ta ka thene
syri sta thote dot.
goja vjell renkime
shpirti mbjell trishtim
goja seshte trime
shpirti eshte trim
guximi te thote te dua
frika se pranon
nuk pyet kjo per ndjenjen
dashurin se tregon.
kur frika dhe guximi
te jene njehere dakort
atehere do te vrapoj te ti
do te them ”TE DUA FORT”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:38 pm

Loti esht mallkim dashurija asht gabim
njeriu qe trathton falje smeriton se aj
gjithmon dot lendon…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:39 pm

Pse jemi te ndar dhe sjemi te bashkuar,
Pse Zoti na ka vrare, kaq shum jemi larguar.
Pse dy syt e mi po rrjedhin vetem lote,
Nga qe jemi larg dhe ste perkedhel dot.
Zemra ndjen dhembje dhe me sndjen gezim.
Sepse ti mungon ne krahrorin tim…!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:39 pm

Do te shkoj te jetoj
Larg teje edhe pse te dua.
Une s’isha per ty
Ti s’ishe per mua
Por une e di se
Do te marri malli per mua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:39 pm

Ti qe e perbuze dashurine time
gezimet mi trete ne hidherime
forte me lendu, por kam vendos
me te harru, nje njeri me emrin
…… qe dikur te deshti forte
harroje se me as atij per ty nuk
intereson, me shpirt te deshti e
tash me zemer te mallkon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:39 pm

Pa ty bota e humb kuptimin
Pa ty dielli e humb shkelqimin
Pa ty dita me erresohet
Pa ty nata nuk kalohet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:39 pm

Kaluan dit kaluan net zemra ime e mjer ende esht vet ajo ka mbetur vet prej asaj dite qe u nise per GURBET.Po me duket me harrove prej asaj dite qe ate rrug te mallkuar more,e kam shum te veshtir nuk po mundem me as nje minut me e shty pa ty,qdo gje eshte e kot kur se ke afer ate qe e don.Sonte o SHPIRT po me mungon me shum se qdo nat tjeter,a po me kupton si po ndihem pa ty askush nuk me ben shoqeri perveq LOTIT ne SY qe nuk me pushojn prej s eshkove ti.Edhe sonte po te them TE DUA edhe sonte shum me ke MUNGUAR edhe sonte keta sy me lotojn e kan te veshtir qe ty nuk te shikojn edhe sonte kjo ZEMER te therret pse bre ”’ZEMRUSH SHKOVE NE GURBET E JETEN TENDE E KE LENE VET”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:39 pm

Mbyll syte jam lodhur
kerkoj pak qetesi
a do te gjej valle?
pyes veten
pse gjithcka mua me ka ndodhur
pse u dashurova
me te gabuarin djal
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:39 pm

Kur ti ke heshtur
un me dhimbjen kam qare
brenda meje je tretur
o kujtimi im i vrare.
se te une skam faj
kam luftuar aq shume
me ndjenjen time
por kjo lufte me beri
vetem te qaj
nuk kane me kuptim
keto luftime
e di cfare do bej tani?
do mundohem shume qe te fle
ne endrrat e mia
do te pranoj perseri
e e shkuara dhe momenti per mua je ti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:40 pm

Per ty shume gjate kam shkruar
shume kujtime dhe endrra
qe prej shpirtit kane dal
por poezia qe prmbledh
gjithcka qe ka kaluar
eshte poezia e shkruar pa fjal
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:40 pm

Ne dasem pashe ne enderr, njerrez te gezuar qe pinin dhe kendonin, dolli qe ngriheshin per fatlumin dhenderr, tinguj muzike qe deri larg shkonin.
nuk e di kush me kishte therritur te ndodhesha ne kete feste te bekuar, ne mes njerezve ecja i habitur, ku per cudi s’isha aspak i gezuar.
per nje cast orkestra buciti,dikush lajmeroi se po vinte nusja, koken ktheva nga kurioziteti, fytyren e princesesh doja te shija,
nga qielli fryhu leht nje fllad dhe vellon e nuses e rrembeu larg, ku per cudin e syve te mi ne ate dasem martoheshim une dhe ti!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

<<Poezi Vetem Per Ty >>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 12Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum