www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 S’ka poste ministrore për ish-ministrat e LDK

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: S’ka poste ministrore për ish-ministrat e LDK    Fri Dec 03, 2010 6:59 am


Kryetari i ri i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të ketë poste ekzekutive për ish-ministrat e kësaj partie nëse nuk marrin vota nga elektorati, duke e cilësuar këtë si mënyrë më demokratike sesa mënyra arbitrare e përzgjedhjes së drejtuesve të posteve.
“Në qoftë se ata fitojnë do të fitojnë për deputetë, në qoftë se nuk fitojnë për deputetë, nuk do të kenë shansin minimal që të jenë ministra, dhe më tej e përfundojnë këtë lloj karriere. Punë tjetër është që në fusha të tjera ku ata munden në aspektin profesional ose në aspekt tjetër të japin kontributin e tyre, natyrisht do të kemi kujdes që t’i angazhojmë të gjithë në mënyrë që njerëzit ta gjejnë veten aty ku mund të japin kontributin e tyre”, ka thënë Mustafa në një intervistë për televizionin “Alsat”.

Lideri i LDK-së ka thënë se nuk i ka larguar nga organet drejtuese të partisë ish-ministrat e LDK-së në Qeverinë në largim, edhe pse ka qenë kritikuesi i madh i koalicionit qeverisës, ngase ata janë propozuar nga baza dhe nga degët e partisë.

“Kanë fituar votat atje dhe nuk është e drejtë e imja që unë në mënyrë arbitrare të them se ky duhet të largohet. Ata do të ballafaqohen tani me votën e popullit. Ne kemi 110 propozime për deputetë dhe nëse 40 për qind e tyre arrijnë të kalojnë është një sukses i mrekullueshëm për ne, por të gjithë këta do t’i nënshtrohen tani votës dhe për të gjithë këta do të jepet nota e qytetarëve, e anëtarësisë së LDK-së, dhe do të jenë këta që do të vendosin se a kanë më autoritet këta njerëz që të përfaqësojnë LDK-në apo nuk kanë”, ka thënë Mustafa.

Sipas tij, fakti që në listën e LDK-së për deputetë 70 për qind janë persona që nuk kanë qenë përpara në listë, flet për një konkurrencë mes atyre që kanë hyrë si të rinj dhe atyre që kanë qenë më përpara dhe do të fitojë ai që merr votën e qytetarit.

Duke folur për raportin me ish-kryetarin e LDK-së dhe ish-presidentin e Kosovës, Fatmir Sejdiun, Mustafa ka thënë se ende ka raporte të mira me të.

“Do të shfrytëzojmë zotin Sejdiu për shkak se ai ka përvojë të gjatë në LDK, ka qenë sekretar i përgjithshëm, ka qenë kryetar, ka qenë president i shtetit, do të thotë se është njeri që njeh në mënyrë fundamentale organizimin e LDK-së, pasi njeh historinë e LDK-së, njeh njerëzit e saj, dhe mendoj se është shumë e dobishme që ne të kemi një bashkëpunim shumë të mirë”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

S’ka poste ministrore për ish-ministrat e LDK

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum