www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vesa Luma: Jam e dashuruar

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Vesa Luma: Jam e dashuruar   Sun Dec 05, 2010 8:42 am


Vesa Luma, këngëtarja që korri sukses më këngën “Vetëm” tek “Kënga Magjike”, rrëfehet se është e dashuruar, por pa rrëfyer emrin e të dashurit të saj. “Nuk më duket e drejtë të zbuloj gjithçka nga jeta private, por nuk do të jem shumë hermetike, vlen të theksoj se jam e dashuruar”, shprehet këngëtarja në një intervistë për “Kosova Sot”. Më pas e pyetur rreth këngës me të cilën u rendit e gjashta tek “Kënga Magjike”, Vesa shprehet se ndjehet e kënaqur për trofenë e marrë, sipas saj, finalistët ishin shumë të fortë dhe kënga që fitoi cmimin e madh, ishte e duhura. Por, për Vesën kënga nuk ka nota erotike, edhe pse është perceptuar kështu nga shumë dëgjues. “Notat në të, unë më shumë do t’i cilësoja si rënkime dhimbjesh për njeriun që nuk e kam afër dhe në vend të tij nuk mbetet asgjë pos të dashuroj vetminë, apo kujtimin për të. Dikush edhe mund ta cilësojë si të tillë, por nuk ka fare të bëjë me erotizmin, ata që vërtet e kanë kuptuar tekstin e dinë që e tëra me çfarë ka të bëjë është dhimbja”, thotë Vesa duke shtuar se kënga e krijuar nga Pirrro Cako për të do të mbahet medn gjatë për revolucionin në muzikë që solli.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Vesa Luma: Jam e dashuruar

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum