www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Qeveria ndihmon financiarisht “Termokosin”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Qeveria ndihmon financiarisht “Termokosin”    Wed Dec 08, 2010 8:29 am


Me kërkesën e kryeministrit Hashim Thaçi, Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Ahmet Shala, nënshkroi sot një urdhëresë, sipas të cilës ndërmarrjes publike komunale të Prishtinës “Termokos” i transferohet një ndihmë financiare rreth 154 mijë euro. Me rastin e shfrytëzimit të kësaj ndihme, prioritet i është dhënë ngrohjes së Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.
Vendimi i ministrit Shala vjen në kohën kur “Termokosi” ka probleme të rënda financiare, kur po rrezikohet ngrohja e qytetit, e veçanërisht e institucioneve me rëndësi të veçantë, si është QKUK-ja, apo objektet shkollore, raporton RTK. Duke u arsyetuar me shkurtimet buxhetore, kësaj kompanie nuk i ka ofruar ndihmë as Kuvendi Komunal i Prishtinës, ndonëse për këtë ai ka përgjegjësi ligjore.

“Për këtë vendim kam pasur parasysh faktin se nuk mund të lejojmë që ”Termokosi” të reduktojë sezonin e ngrohjes dhe të sjell në situatë të rëndë qytetarët e Prishtinës, posaçërisht pacientët e shtrirë në QKUK. Kjo është edhe arsyeja pse me rastin e shfrytëzimit të këtyre mjeteve prioritet do të ketë ngrohja e QKUK-së. Ndonëse Qeveria nuk e ka obligim ligjor që të siguroj para për këtë kompani, mirëpo, është dashur të gjej mundësi intervenimi, pasi që ajo nuk po e gëzon përkujdesjen e duhur nga Kuvendi Komunal i Prishtinës”, ka thënë ndwr tw tjera ministri i Ekonomisë dhe Financave në largim, Ahmet Shala
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Qeveria ndihmon financiarisht “Termokosin”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum