www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Thaçi premtoi dyfishimin e buxhetit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Thaçi premtoi dyfishimin e buxhetit    Thu Dec 09, 2010 5:58 am[color=red][Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi, njëherësh kryeministri në largim i Kosovës, ka premtuar se në mandatin e ardhshëm do të dyfishojë buxhetin dhe do të rrisë luftën kundër ekonomisë joformale.
”Me lejoni që sot të adresoj luftën kudër ekonomisë joformale përmes masave që Qeveria e Kosovës ka ndërmarrë në vazhdimësi dhe të cilat do të intensifikohen në mandatin tonë të ardhshëm. Përmes luftimit të ekonomisë joformale, e cila vlerësohet për mese 40 për qind transaksione ekonomik, buxhetit të Kosovës do t’i shtohen mbi 150 milionë euro në vit”, ka thënë të mërkurën Thaçi, në një konferencë për shtyp, në selinë e PDK-së.

Luftimin e ekonomisë joformale ai e ka paralajmëruar nëpërmjet instalimit te softuerit operacional në dogana, instalimit të arkave fiskale, kontrollit në terren, forcimit të kapaciteteve të Policisë së Kosovës për krimet financiare dhe krijimin e një task force për parandalimin e evazionit fiskal dhe kontrabandës në veri. Thaçi ka premtuar se do të inkurajojë investimet private, do sigurojë përfshirjen e sektorit privat në procesin reformues, do të zvogëlojë çrregullimin e tregut të fuqisë punëtore dhe do të ndërtojë një ekonomi tregu stabil.

Thaçi ka shfaqur besimin se zgjedhjet e 12 dhjetorit do të mbahen sipas standardeve ndërkombëtare, ndërsa formimi i institucioneve të reja do të bëhet brenda afateve kushtetuese dhe ligjore.
/color]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Thaçi premtoi dyfishimin e buxhetit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum