www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edita në garë për këngën e vitit në iTunes

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Edita në garë për këngën e vitit në iTunes   Thu Dec 09, 2010 10:30 pmShqiptarja Edita Abdiu, e cila kohë më parë fitoi ne shfaqjen e mirënjohur gjermane “X-Factor”, ka pushtuar zemrat e publikut në Gjermani e me gjere.
Kenga e saj '' I've come to life'', eshte pelqyer shume dhe eshte mes kengeve me te degjuara per vitin 2010.

Keshtu, kjo kenge eshte ne konkurrence ne iTunes, qe per here te pare kete vit ndan çmimin ''Kënga më e mirë 2010'' . Fituese mund te jete edhe kenga e Edites, nese mbledh vota te mjaftueshme.

Prandaj, deri me 20 dhjetor mund të votoni në http://www.bestesalbumbestersong.de për Editën.

Singli '' I've come to life'' eshte renditur ne pozita shume te favorshme ne disa toplista evropiane.
Keshtu ne Zvicër ka qendruar ne poziten e tete, ne Gjermani ne poziten e nente, ndersa ka arritur te rradhitet edhe ne toplistat e Austrise, ku eshte pozicionuar e 29-ta.

Edita, 25 vjeçare ka lindur në Bern të Zvicrës, ndërsa jeton në Keln të Gjermanisë.

Kohe me pare, gjatë nje bisede ne televizionin gjerman ARD, ajo para opinionit gjerman ka rrëfyer se si nga mbiemri Zahini, është krijuar një mbiemër i shpifur.
“Mbiemri im është disi i shpikur. Kur familja ime ka dashur të shpërngulet nga Maqedonia për në Zvicër, autoritetet maqedonase kishin krijuar një rrëmujë të vërtetë me mbiemrin tim. Ata na emërtuan me emrin e gjyshit tonë Abdi dhe thjesht e kishin shtuar ‘ski-në’. Të parët tanë janë quajtur Zahini. Por, mua më quani thjesht Edita”, kishte thene kengetarja.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Edita në garë për këngën e vitit në iTunes

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum