www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vlerësohet performanca e FSK-së

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Vlerësohet performanca e FSK-së    Fri Dec 10, 2010 1:16 am


Komandanti i KFOR-it Erhard Buhler, së bashku me ministrin e Forcës së Sigurisë, Fehmi Mujota dhe komandantin e FSK-së Sylejman Selimi vlerësuan operacionet humanitare të FSK-së gjatë përmbytjeve në Shqipëri.
Buhler lavdëroi progresin e madh të cilin e ka arritur FSK-ja deri më tani, duke shtuar se FSK është një forcë shumë ambicioze dhe profesionale që i arrin detyrat e dhëna.

“Uroj FSK-në sidomos në performancën efikase dhe përgjigjen e shpejtë për Shqipërinë. Ju keni dëshmuar atje një operacion të ndërmarrë mirë për të ndihmuar shumë njerëz të rrezikuar. Ky mision ndërkombëtar në Shkodër ka treguar se ju mund të përballeni me situata të vërteta emergjente”, ka thënë Buhler.

Buhler, Mujota dhe Selimi gjithashtu diskutuan planifikimin dhe performancën e ushtrimit fushor “Luani i shkathët 3”, bazuar në raportet e vlerësimeve të ushtrimit të zhvilluar së bashku nga KFOR-i dhe Ministria e FSK-së. Qëllimi primar i këtij operacioni ishte të rrisë dhe verifikojë integrimin e veprimeve të përbashkëta operacionale dhe ndër institucionale në nivele strategjike, operacionale dhe taktike.

KFOR-i dhe Ministria për FSK-në u pajtuan të vazhdojnë punën në përmirësimin e disa fushave të planifikimit operacional dhe procesit vendimmarrës. Mentorët e KFOR-it do të punojnë në koordinim të ngushtë me homologët e tyre të FSK-së për të siguruar një progres të mëtutjeshëm në ushtrimet e ardhshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Vlerësohet performanca e FSK-së

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum