www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vetëvendosje: Do t’i bllokojmë produktet e Serbisë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Vetëvendosje: Do t’i bllokojmë produktet e Serbisë    Fri Dec 10, 2010 1:21 am


Udhëheqës të lëvizjes Vetëvendosje gjatë tubimit me qytetarët në Podujevë kanë theksuar se nëse do ta marrin pushtetin, e para gjë që do ta bëjnë do të jetë bllokimi i kufirit me Serbinë dhe hapja e kufirit me Shqipërinë.
Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti para llapjanëve theksoi se do t’i largojë mallrat e Serbisë nga tregu i Kosovës, ndërkohë që ka premtuar mbështetje për bujqit kosovarë, duke akuzuar në këtë rast Qeverinë e Kosovës, që sipas tij nuk i ka mbështetur bujqit vendor dhe i ka dhënë mundësi atyre serb që produktet e veta t’i shesin në Kosovë.

Sipas Kurtit, fitorja e subjekteve tjera politike është rrezik për interesin e shtetit të Kosovës. Ai në këtë rast përmendi deklaratën e presidentit serb Boris Tadic, i cili sipas tij ka thënë se nëse ndërrohet pushteti në Kosovë nuk do të bëj negociata me dikë tjetër.

Kurti ka thënë sovranitet është në rrezik, ndërsa sipas tij me ardhjen e Vetëvendosjes sovraniteti i vendit do të jetë i pacenueshëm.

Rexhep Selimi kandidat për deputet i lëvizjes Vetëvendosje tha se Kosova aktualisht është më e varfër se që ka qenë para lufte. Dikur tha ai, nuk ka pasur liri po ka pasur bukë, kurse sipas tij tash është duke ndodhur e kundërta.

Ndërkaq, Wiliam Walker tha se ndihet shumë mirë që po sheh në Vetëvendosje njerëz të të gjitha profileve.

Ai ka thënë se eksiton në Kosovë, një parti politike dhe një lider që po mundohen ta mbartin imazhin e UÇK-së, por ai tha se le ta dinë se nuk kanë qenë ata që e kanë çliruar Kosovën
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Vetëvendosje: Do t’i bllokojmë produktet e Serbisë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum