www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Wikileaks: Dihej saktësisht ku ndodhej Mlladiq, Tadiqi i pavendosur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Wikileaks: Dihej saktësisht ku ndodhej Mlladiq, Tadiqi i pavendosur    Fri Dec 10, 2010 5:20 am

Beograd, 9 dhjetor - Qeveria serbe e di saktësisht mirë se ku fshihjet ratko Mlladiqi”, shkruan në një depeshe amerikane diplomatike nga viti 2008, të cilën e ka botuar Wikileaks, e që e transmeton gazeta Blic.
Shumë diplomatë kanë shprehur pakënaqësi, duke pohuar se SHBA-ja ka hequr dorë nga gjahu mbi Mlladiqin. Të tjerët tregonin për lojën e pistë të diplomatëve rusë, të cilët ndihmonin Mlladiqin, derisa eprorët e shërbimit sekrtet serb tregtojnë me informata për përfitime të veta personale. Diplomati spanjoll, vendi i të cilit mbështet me vendosmëri Serbinë, ka thënë haptas se “qeveria e di absolutisht me saktësi se ku gjendet Mlladiqi”.
Ne depeshet e fshehta Tadiqi përshkruhet si lider karizmatik, i cili shpesh është i pavendosur dhe tepër i matur politikisht”.
Depeshet merren edhe me misterin se ku fshihet Mlladiqi. Valentin Incko, përfaqësues i lartë i BE-së në Bosnjë, ka thënë se ish-gjenerali i serbëve të Bosnjës fshihet në Beograd dhe se ka identitet të ri, kurse atë e ndihmojnë firmat që merren me siguri fizike.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Wikileaks: Dihej saktësisht ku ndodhej Mlladiq, Tadiqi i pavendosur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum