www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KQZ: Jemi gati për zgjedhje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: KQZ: Jemi gati për zgjedhje    Fri Dec 10, 2010 10:03 pm


Prishtinë, 10 shtator - Afrimi i së dielës, kur qytetarët kosovarë do të vendosin për udhëheqësit e ardhshëm të institucioneve, nuk po e frikëson KQZ-në. Zyrtarët e mekanizmit që organizon zgjedhjet në Kosovë kanë thënë se janë të gatshëm dhe se i kanë kryer të gjitha përgatitjet për mbarëvajtjen e zgjedhjeve.
“Të gjitha përgatitjet tona kanë përfunduar. Fletëvotimet janë në depon e KQZ-së. Do të shpërndahen në orët e hershme të mëngjesit të shtunën dhe të dielën”, ka thënë kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka.
Sipas shefes së komisionit, KQZ-ja sot do të vendosë nëse do të dalë ose jo me rezultate preliminare të zgjedhjeve.
Daka ka thënë se pavarësisht incidentit të fundit, ku është vrarë një punëtor i KQZ-së, përgatitjet për mbajtjen e zgjedhjeve po vazhdojnë edhe në veri të Kosovës.
“Përgatitjet janë bërë, sikur për të gjitha pjesët e Kosovës, ashtu edhe për Mitrovicën. Ne me keqardhje e kemi pranuar lajmin për vrasjen, i ndjeri ka qenë punëtor i KQZ-së, por ne nuk mund ta gjykojmë motivin e vrasjes pa u bërë hetimet”, ka thënë Daka.
Të gatshëm për ditën e zgjedhjeve janë shprehur edhe zyrtarët e qendrës së numërimit të votave. Koordinatori i kësaj qendre ka organizuar një pritje për përfaqësuesit e medieve. Ahmetaj ka thënë se me stafin prej 690 punëtorësh, garanton numërim dhe verifikim të çdo vote.
“Ne evidencojmë të dhënat për secilin vendvotim. Nëse ka mospërputhje, atëherë ato rezultate u dërgohen auditorëve. Ne reagojmë nëse ka shpërputhje të të dhënave deri në limitin e lejuar”, ka thënë Ametaj. Sipas tij, limit i lejuar në shpërputhje të të dhënave në procesverbal me votat që gjendjen në kuti është tre vota më pak ose më shumë.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

KQZ: Jemi gati për zgjedhje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum