www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Serbët votojnë në vende alternative

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Serbët votojnë në vende alternative    Mon Dec 13, 2010 1:08 am


Në disa komuna të Kosovës, të banuar me shumicë serbe, kanë filluar votimet në orën 7:00 të mëngjesit, por jo në ndërtesa të institucioneve.
Në Komunën e Graçanicës zgjedhjet janë duke u zhvilluar në mënyrë të qetë, por ato po mbahen nëpër vende alternative.

Raportohet për masivitet të ulët deri në orën 11:00. Zgjedhjet në Graçanicës janë duke i vëzhguar vëzhgues të huaj, vëzhgues të KQZ-së, ata të partive politike dhe vëzhgues të “Demokracisë në Veprim”. As këtë herë në Komunën e Graçanicës nuk është duke u votuar nëpër shkolla siç ndodh rëndom, por në vende alternative.

Edhe në Gorazhdec të Pejës është hapur qendra e vendvotimit në një kafiteri private, në hyrje të kësaj enklave.

Ndërsa sekretari shtetëror në të ashtuquajtur Ministrin për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Oliver Ivanovic ka thënë se ekziston rreziku që zgjedhjet në Kosovë të organizuara nga qeveria në Prishtinë, të shkaktojnë ndarje në mesin e komunitetit serb.

“Fatkeqësisht, përfaqësuesit e serbëve të Kosovës, të cilët kanë kandiduar në zgjedhje ose nuk e kanë parë këtë, ose nuk kanë dëshiruar ta shohin”, ka thënë Ivanovic për gazetën “Dnevnik” të Novi Sadit.

Fajin për këtë, sipas Ivanovicit nuk “do ta bartë Qeveria e Serbisë, e as serbët në veri të Kosovës, por ekskluzivisht serbët në jug të lumit Ibër, të cilët kanë vendosur që të zgjidhin problemet jashtë qeverisë së tyre”. “Në parim është mirë kur dikush merr përgjegjësinë për fatin e vet. Ekziston rreziku se me këtë rrugë të pafuqishmit dhe të padijshmit janë futur në diçka shumë serioze”, la thënë ai
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Serbët votojnë në vende alternative

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum