www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KQZ: PDK 33,5 %, LDK 23.6 %, Vetëvendosje 12, 2 %...

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: KQZ: PDK 33,5 %, LDK 23.6 %, Vetëvendosje 12, 2 %...   Tue Dec 14, 2010 11:28 pm


Prishtinë, 13 dhjetor – Me një vonesë prej disa orësh, nga koha kur ishte paralajmëruar ora kur KQZ do të shpallte rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare të jashtëzakonshme të Kosovës, më në fund para pak çastesh KQZ ka shpallur këto rezultate. Sipas KQZ-së, në bazë të rezultateve preliminare, në këto zgjedhje ka fituar me një diferencë të theksueshme Partia Demokratike e Kosovës (PDK) më 33, 5 për qind të votave, e dyta është Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) me 23.6 %, pason Vetëvendosja me 12,3 %, AAK me 10, 8 %, ARK me 7,1 për qind.
Sipas rezultateve preliminare të KQZ-së, LDD dhe FER nuk kanë arritur të fitojnë vota të mjaftueshme për të siguruar pragun zgjedhor, sepse FER ka fituar 2,2 % të votave dhe LDD vetëm 3,3 % të votave .
Valdete Daka, kryetare e KQZ-së në konferencën për shtyp, të organizuar me rastin e shpalljes së rezultateve preliminare tha se në këto zgjedhje kanë votuar gjithsej 712, 526 votues, ose 47,5 për qind nga numri i parashikuar i votuesve.
Sipas KQZ –së në këto rezultatet nuk janë përfshirë 23 vendvotime, 10 nga të cilat janë në Prishtinë. Gjithashtu KQZ-ja në rezultatet preliminare nuk ka përfshirë 28 mijë e 564 votat me kusht.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

KQZ: PDK 33,5 %, LDK 23.6 %, Vetëvendosje 12, 2 %...

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum