www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kryeministri i ka montuar rezultatet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Kryeministri i ka montuar rezultatet    Wed Dec 15, 2010 6:47 am


Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) vlerëson daljen e qytetarëve në zgjedhje me qëllim të shtimit të demokracisë në Kosovë, mirëpo rezultatet e votimeve tregojnë se ka pasur parregullsi shumë të mëdha që vejnë në pikëpyetje këtë proces zgjedhorë. Kështu ka deklaruar lideri i LDK-së, Isa Mustafa, në një intervistë ekskluzive për Radio Dukagjinin, duke përmendur si raste të rënda të manipulimit të votave në Skenderaj dhe Drenas, ku sipas tij, janë mbush kutitë pa asnjë kriter dhe asnjë monitorim.
Mustafa tha se mbushja e kutive në një masë tjetër mund të ketë ndodhur edhe në komuna të tjera, prandaj këto zgjedhje, sipas tij, mund të rezultojnë me një qeverisje e cila mund të jetë e pa qëndrueshëm, pa legjitimitet, një qeverisje e cila, siç tha ai, ia ka dhunuar votën qytetarit.

“Për fat të keq në kemi një kryeministër të vetë shkarkuar, i cili i ka ditur rezultatet, sepse i ka montuar vetë, pastaj doli dhe i shpalli ato duke rrezikuar sigurinë e qytetarëve. Sepse, ka pas mundësi që atë natw tw ndodhin konflikte, kur ai ka dal dhe pa asnjë arsye dhe pa i pritur rezultatet paraprake të KQZ-së, ka bërë fushatë dhe ka shpallur rezultatet e tij”, ka thënë Mustafa.

“Ne i kemi bërë vërejtje organeve kompetente lidhur me vendvotimet nëpër komuna ku kemi vërejture parregullsi shumë të mëdha. Presim që ato vërejtje të shqyrtohen. Tani për tani nuk do t’i pranojmë rezultatet në disa komuna, ndërkaq më vonë varësisht prej njohurive tona dhe varësisht prej vendimeve që marrin organet kompetente lidhur me rregulluesin e zgjedhjeve, do të marrim qëndrimin tonë sa i përket legjitimitetit të këtyre zgjedhjeve”.

I pyetur se a ekziston mundësia e përsëritjes së koalicionit PDK-LDK, Mustafa tha se kjo nuk do të ndodhë në asnjë rast. “Nuk do të bëjmë koalicion me PDK-në, nuk po them se tashmë jam bindur edhe më shumë, sepse kam qenë i bindur edhe gjatë procesit zgjedhorë dhe për këtë i kam premtuar elektoratit. Prandaj është e papërgjegjshme dhe mashtruese nga ana ime që unë tash të pranoj koalicion për ndonjë interes tjetër. Sepse, nuk ka interes më të madhe se sa interesi i popullatës së qytetarëve që na kanë dhënë përkrahjen mbi bazën të asaj që nuk do ta bëjmë edhe një gabim të tillë, që të futemi edhe një here në koalicion me PDK-në”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Kryeministri i ka montuar rezultatet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum