www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edhe Naser Rugova e braktisë Dacin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Edhe Naser Rugova e braktisë Dacin    Fri Dec 17, 2010 8:20 amNënkryetari i Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Naser Rugova ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga kjo parti. Më anë të një komunikate, ai këtë vendim e ka arsyetuar me përgjegjësi morale, politike dhe njerëzore.
“Zgjedhjet e 12 dhjetorit ishin një sfidë serioze jo vetëm për LDD-në, por edhe për tërë Kosovën. Procesi që i parapriu këtyre zgjedhjeve po ashtu ishte një sfidë tjetër serioze, e cila e ka goditur rëndë LDD-në. Si rrjedhojë e tërë kësaj, fatura të cilën e kemi paguar më 12 dhjetor ishte shumë e rëndë dhe tepër serioze”, ka thënë Rugova në komunikatë.
Rugova ka shtuar se ka pritur që pas rezultateve preliminare Kryesia e LDD-së të mbante Këshillin Kombëtar dhe të ofronte dorëheqjen.
“Unë sinqerisht kam pritur se menjëherë pas rezultateve preliminare, Kryesia do të ftonte Këshillin Kombëtar dhe do të ofronte dorëheqje si akt moral dhe politik. Do të ishte pastaj përgjegjësi e Këshillit dhe e Konventës Kombëtare se si do ta menaxhonte situatën dhe çfarë masash do të merrte në pajtim me situatën”, është shprehur Rugova.
Në fund, pos tjerash Rugova në arsyetimin e tij për këtë dorëheqje, ka shkruar se të premten, më 17 dhjetor, pritet të mbahet mbledhja me degë dhe aty, “para përfaqësuesve të degëve, edhe fizikisht do të jap sqarimet e mia për ofrimin e dorëheqjes. I ngelet anëtarësisë dhe strukturave të LDD-së të përcaktohet për hapat e mëtutjeshëm”, ka shkruar ai
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Edhe Naser Rugova e braktisë Dacin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum