www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Arrestohen aktivistët e Vetëvendosje!, shkruanin parulla mbi billbordët e Thaçit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Arrestohen aktivistët e Vetëvendosje!, shkruanin parulla mbi billbordët e Thaçit    Sat Dec 18, 2010 8:21 am


Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje!, Frashër Krasniqi, Zgjim Hyseni, Valdrin Ahmeti dhe Nol Nushi, janë arrestuar të premten pasdite nga policia, derisa po shkruanin në bilbordët e PDK-së dhe liderit të kësaj partie, Hashim Thaçit, parullat “hajn”, “vjedhës” dhe “së pari ta vjedhim Kosovën”.
“Sot, më 17 dhjetor, në orët e pasdites aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje! ndërmorën një aksion, me qëllim të demaskimit të plotë të partisë në pushtet dhe liderit të saj në procesin zgjedhor të së dielës, me ç’rast janë shkruar parullat ‘hajn’, ‘vjedhës’ dhe ‘së pari ta vjedhim Kosovën’, në billbordat e PDK-së dhe Hashim Thacit, nëpër qytet”, thuhet në një njoftim të kësaj lëvizje.

“Në aksion e sipër, në orën 16:20, tek fontana në lagjen Ulpiana, njësitë e Policisë së Kosovës kanë intervenuar dhunshëm kundër aktivistëve duke përdorur sprej lotsjellës dhe dhunë fizike ndaj tyre”.

“Në orën 16:45 policia gjithashtu konfiskoi edhe furgonin e Lëvizjes Vetëvendosje! Lëvizja Vetëvendosje! e dënon dhunën e përdorur ndaj aktivistëve nga ana e policisë dhe intervenimin policor e cilëson si shërbim ndaj atyre që në të vërtetë e kanë thyer ligjin duke manipuluar me votën e popullit”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Arrestohen aktivistët e Vetëvendosje!, shkruanin parulla mbi billbordët e Thaçit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum