www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Mourinho: Arbitri bëri 13 gabime serioze  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Mourinho: Arbitri bëri 13 gabime serioze  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mourinho: Arbitri bëri 13 gabime serioze

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 34
Location : Tek Parajsa Pa Drita

Mourinho: Arbitri bëri 13 gabime serioze  Empty
MesazhTitulli: Mourinho: Arbitri bëri 13 gabime serioze    Mourinho: Arbitri bëri 13 gabime serioze  EmptyTue Dec 21, 2010 12:29 am

Jose Mourinho ka dalë me një listë prej 13 gabimesh të cilat arbitri i ka bërë në ndeshjen në mes të Real Madridit dhe Sevillas.
Real Madridi mbrëmë shënoi fitore të vështirë ndaj Sevillas, falë golit të vetëm të ndeshjes të shënuar nga Angel Di Maria. Megjithatë arbitri Clos Gomes bëri një mori gafash, disa prej të cilave i ka rreshtuar edhe Mourinho.

“Nuk lodhem kur e bëj atë që dua ta bëj, siç janë stërvitjet dhe ndeshjet. Nuk ndjej presion, por më vjen keq kur duhet të nxjerri një listë e cila ka 13 gabime serioze të arbitrit dhe ta mbroj ekipin tij”, ka thënë Mourinho duke treguar listën.

“Jam shumë krenar me këtë ekip. Kam një ekip fantastik, punojmë me ngulm për tashmë gjashtë muaj, dhe kemi pasur vetëm një rezultat të keq. Fitorja ishte mjaft frustruese për ata që dëshironin ne të ishim katër ose pesë pikë prapa Barcelonës. Kjo na bën më të fuqishëm. Gjithçka ishte përgatitur që ne të humbin pikë, por kjo nuk ndodhi”, ka deklaruar Mourinho.

Lista e Mourinhosh prej 13 gabimeve të arbitrit është kjo:

1. Minuta 9 - Arbitri nuk i jep karton të verdhë Konko për ndërhyrje në Di Maria
2. Minuta 14 – Akordohet pozitë e pa qenë jashtë loje për Ozil
3. Minuta 20 – Akordohet pozitë e pa qenë jashtë loje për Benzema
4. Minuta 24 – Arbitri nuk jep karton të verdhë për Zakora për ndërhyrje ndaj Khedira
5. Minuta 25 – Faull i paakorduar ndaj Cristiano Ronaldo
6. Minuta 34 – Një futbollist i Sevilla është në pozitë jashtë loje, arbitrat nuk reagojnë
7. Minuta 39 – Nuk akordohet faull ndaj Ozil
8. Minuta 43 – Akordohet pozitë e pa qenë jashtë loje për Di Maria
9. Pjesa e parë e ndeshjes vazhdohet vetëm një minutë, edhe pse duhej më shumë
10. Minuta 47 – Akordohet pozitë jashtë loje e pa ekzistuar për Ozil
11. Minuta 64 – Kartoni i dytë i për Carvalho për shkak të goditjes me kokë me Negredo, gjatë një kërcimi për top.
12. Minuta 69 – Penalti e pa akorduar e Eskude ndaj Granero
13. Minuta 78 – Karton i verdhë për Ozil gjatë zëvendësimit për humbje të kohës, ndërsa humbja e kohës nga ana e Sevilla, e cila veproi ngjashëm, nuk u ndëshkua.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Mourinho: Arbitri bëri 13 gabime serioze

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Gjithnjë e më serioze!
» Prandelli: Nuk mund të bëjmë gabime ndaj Interit
» Robinho: Nuk guxojmë të bëjmë gabime kundër Violas
» Silva: Leonardo bëri mirë që kaloi te Interi
» Pique: Mou e bëri Realin ekip, të cilin do ta mposhtim
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Sport::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Lajme nga sporti-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum