www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Troja me këngë të reja pas Vitit të Ri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Troja me këngë të reja pas Vitit të Ri    Tue Dec 21, 2010 8:35 am

Rok grupi kosovar “Troja” është duke punuar në këngë të reja të cilat do të lansohen vetëm pas Vitit të Ri, ka bërë të ditur për Telegrafi.com anëtari i këtij grupit, Violand Shabani.
Të katër anëtarët e njërit nga bendet më të mira të rokut kosovar, Bujar Berisha, Florent Bajrami, Agron Ejupi dhe Violand Shabani, aktualisht janë të angazhuar në krijimet e reja të tyre, të cilat së shpejti pritet të arrijnë në veshin e publikut.

“Jemi duke punuar në disa këngë. Nuk ka asgjë definitive se kur do t’u realizohen videoklipet, por besojmë që pas vitit të ri do të sjellim diçka të re”, është shprehur Violand Shabani.

Gjatë muajit nëntor “Troja” realizoi njërin prej koncerteve më të bujshme të vitit, me sloganin “The young gettopeans”, që ishte edhe një protestë për mos liberalizimin e vizave për Kosovën. Violandi këtë koncert e ka quajtur shumë të suksesshëm dhe ka zbuluar se videoja e koncertit më 1 janar do të transmetohet në televizionin “KohaVizion”.

“Jemi duke e montuar koncertin i cili është mbajtur gjatë muajit nëntor. Ky koncert ka qenë shumë i suksesshëm dhe ne kemi vendosur që për festat e fundit-vitit, saktësisht me datën 1 janar, ta transmetojmë në Kohavizion”, ka pohuar ai.

Rokerët e “Troja” po ashtu shpresojnë që vitin e ardhshëm të realizojnë turne nëpër gjithë Kosovën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Troja me këngë të reja pas Vitit të Ri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum