www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kompjutera me te shpejte Mac para veres

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Kompjutera me te shpejte Mac para veres   Wed Dec 22, 2010 6:58 am

Në pjesën e parë të vitit të ardhshëm kompania Apple ka për qëllim të paraqesë modelet e reja të iMac e MacBook Pro, pohojnë burimet e afërta me prodhuesit.

Përditësimi harduerik i kompjuterëve të Apple do të bëhet gjatë gjysmës së parë të vitit të ardhshëm, shkruan portalit teknologjik DigiTimes. Burimet e afërta me prodhuesit e harduerëve kanë thënë se Apple do të paraqes laptopët e rinj MacBook Pro dhe kompjuterët e tavolinës iMac para verës, me gjasë të pajisura me procesorët e Sandy Bridge të Intel.

Flitet për së paku katër modele të reja MacBook Pro me shtëpizë paksa të ridizajnuar, e në plan është edhe iMac me diagonale të re të ekranit dhe çmim paksa më të përshtatshëm. R

Kompjuterët do të pajisen me sistemin operativ MacOS X 10.7 Lion, të cilin Apple planifikon ta lansojë gjatë verës së vitit 2011, e ata do të prodhohen nga kompanitë Foxconn e Quanto Computer.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Kompjutera me te shpejte Mac para veres

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum