www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hardisku me i holle per laptope

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Hardisku me i holle per laptope   Wed Dec 22, 2010 6:59 am

Hardisku 2.5-inçësh Travelstar Z5K500 i Hitachit është hardisku më i hollë për kompjuterë laptop i cili vjen me kapacitet prej 500 GB.

Hitachi, siç deklaron vet, ka paraqitur hardiskun më të hollë 2.5-inçësh i cili vjen në kapacitet prej 500 gigabajt. Emri i hardiskut është Travelstar Z5K500, e trashësia e tij nuk kalon shtatë milimetra.

Sipas pohimeve të prodhuesit, hardisku ofron proporcionin më të mirë të çmimit për gigabajt, por edhe proporcionin gigabajt për milimetër kub, madje krahasuar edhe me disqet SSD, si dhe disqet 1.8-inçëshe. Shpejtësia e rrotullimit të pllakës është 5.400 rpm, janë integruar 8 MB cache, e shpenzimi është 1.8 W gjatë punës, si dhe 0.55 W në gjendje gatishmërie. Për lidhje me kompjuter përdoret qasja 3-gigabitëshe SATA.

Veç në kapacitet prej 500 GB, hardisku do të ofrohet edhe në versionet prej 320 e 250 GB. Shitja e këtij disku tek prodhuesit fillon deri në fund të këtij muaji.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Hardisku me i holle per laptope

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum