www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Troja ndalon shitjen e albumit “Amaneti i Clown-it”.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Troja ndalon shitjen e albumit “Amaneti i Clown-it”.    Fri Dec 24, 2010 1:27 am

Rok grupi “Troja” ka ndaluar përkohësisht shitjen e CD-së “Amaneti i Clown-it”, kanë bërë të ditur anëtari i këtij bendi, Bujar Berisha.
Arsyeja është te disa mosmarrëveshjeve me kompaninë edituese, e cila nuk ia ka paguar të hollat. Grupi “Troja”, këtë e quan si gabim të tyre, pasi nuk kanë nënshkruar një kontratë paraprakisht.

“E kemi ndaluar shitjen e ‘Amaneti i Clown-it’ për shkak të disa mosmarrëveshjeve me kompaninë përkatëse, e cila nuk i ka paguar të hollat. Gabimi ynë ka qenë se nuk kemi nënshkruar një kontratë paraprakisht. Ata mund të kenë shitur diku 2 apo 3 mijë CD, por ajo çka është interesante është se si album nuk shitet më”, është shprehur Bujar Berisha anëtar i grupit “Troja” për të përditshmen “InfoPress”.

Gjithashtu Bujari ka bërë me dije se rok grupi ka marrë vendim se po u gjet qoftë edhe një CD e edituar nga kompania me të cilën ata kishin pasur marrëveshje për shitjen e CD-së, atëherë grupi do të vazhdojë procedurat e tyre në gjyq.

“U kemi thënë që nëse gjejmë në treg vetëm edhe një CD të dizajnuar nga ju, atëherë do t’iu padisim në gjyq. Kështu që mendoj se edhe ata do ta ndalin, sepse tani bëhet serioze. E kemi lënë me kaq pasi nuk kemi pas kontratë paraprake, por shpresojmë që vitin tjetër gjithçka do të jetë më transparente, në çdo aspekt që do të punojmë”, ka përfunduar Bujar Berisha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Troja ndalon shitjen e albumit “Amaneti i Clown-it”.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum