www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 10 produktet elektronike më të kërkuara në internet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: 10 produktet elektronike më të kërkuara në internet    Fri Dec 24, 2010 1:32 am

Pajisjet elektronike më të kërkuara në katër javët e kaluara ishin iPod touch, tableti iPad, si dhe lexuesi elektronik Kindle.
Ndër pajisjet tjera që gjithashtu kërkohen në treg janë edhe konzola e lojrave e Microsoft, Xbox 360, Ninento Wii, iPos Nano, të cilat këtë vit janë ri-freskuar në aspektin e kërkesës së konsumatorëve, por edhe në aspektin e tyre fizik.

Këto statistika janë paraqitur nga Experian Hitwise, një kompani e kërkimeve e cila ka një databazë me mbi 16 mijë produkte të konsumit elektrinik.

Analiza e bërë ka për qëllim të masë kërkesën konsumatore, ndërsa edhe të bëjë krahasimin mes produkteve që kërkohen në internet, me sasinë e shitur të tyre.

Në blogun e tyre zyrtar, kompania Hitwise ka publikuar radhitjen e saj për 10 produktet më të kërkuara në internet.

1. iPod touch
2. iPad
3. Kindle
4. Xbox 360
5. Wii
6. iPod
7. Wii games
8. Xbox
9. Amazon Kindle
10. iPod nano

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

10 produktet elektronike më të kërkuara në internet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum