www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Në AKR ka luftë vlerash

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Në AKR ka luftë vlerash    Sun Dec 26, 2010 12:27 am

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, si rrallë ndonjëherë ka shpërthyer, duke shprehur gjithë atë që mund të përmbajë një botë e brendshme, por duke ruajtur maturinë dhe qetësinë, duke nxjerrë botën e brendshme, duke zbuluar psikën, ndjeshmërinë, virtuozitetin dhe humanitetin.
Në një intervistë për Bota Sot, ai nuk ngurron të flasë hapur edhe për ato çështje që në media së fundi u munduan t’i jepnin një pamje dështimi, se partia dhe koalicioni i krijuar nga ai, po shkonin drejt shembjes, si pasojë e mospajtimeve të brendshme.
Sipas tij, AKR-ja është një parti vërtet demokratike ku ka debat dhe diskutime.
“Mund të ketë divergjenca të vogla në deklarime, por kur ne përcaktojmë objektiva, ne punojmë të gjithë për realizimin e tyre. Ne nuk hymë në qeveri në 2007, me gjithë ofertat; ne nuk vodhëm apo nuk blemë vota asnjëherë”, ka thënë ai.
Lidhur me koalicionimin e mundshëm me PDK-në, ai ka thënë se nuk AKR-ja nuk ka asnjë “vijë të kuqe”.
“Ne jemi të hapur për çdo koalicion, por pas certifikimit të zgjedhjeve, që do të kryhet pas rivotimit, dhe rinumërimit të votave. Më vjen mirë se ky pozicion u afirmua sërish në një mbledhje të fundit të liderëve të Koalicionit për Kosovë të Re. Pra, në AKR nuk ka rënë tërmeti, por tregon demokraci, luftë vlerash”, ka thënë Pacolli.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Në AKR ka luftë vlerash

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum