www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Koalicioni, një javë pas 9 janarit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Koalicioni, një javë pas 9 janarit    Sun Dec 26, 2010 12:34 am

Kryeministri u Kosovës në largim Hashim Thaçi, njëherësh kryetar i PDK-së, beson se koalicionin qeverisës do të arrijë ta formojë një javë pasi të kryhet rivotimi në pesë komunat.
“Unë flas me bindje të plotë se që në javën e parë pas 9 janarit do ta zyrtarizojë koalicionin shumëpërfshirës dhe shumetnik”, ka thënë Thaçi në një intervistë për Kohën Ditore.

Ai nuk ka treguar se më kë do të bëjë koalicion, por tregon se kush nuk mund të bashkëqeverisë me të. Në Vetëvendosjen dhe LDK-në nuk sheh partnerë në qeverisjen e ardhshme.

“Ata që janë kundër autostradë, kundër ekonomisë së lirë të tregut, kundër privatizimit, ata që i takojnë mentalitetit të së kaluarës, dhe ata që premtojnë bashkim kombëtar elektoral, nuk mund të jenë në qeverinë time”, ka thënë Thaçi.

“Vijat e kuqe”, që i nxjerrin disa anëtarë të AAK-së për të mos hyrë në koalicion me PDK-në, Thaçi nuk i merr shumë seriozisht, ashtu sikur nuk e mohon se po t’i jepej mundësia do të vizitonte Ramush Haradinajn në Tribunalin e Hagës.

Me bindjen së është politikan më i votuar në Kosovë, ai e ndien veten përgjegjës për ta gjetur një president të mirë. Nuk thotë nëse ai mund të jetë Behgjet Pacolli, Blerim Shala, Murat Jashari apo Adem Demaçi, por konfirmon se presidenti i ri do të ketë edhe adresë politike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Koalicioni, një javë pas 9 janarit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum