www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zelanda e Re publikon dosjen e UFO-ve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Zelanda e Re publikon dosjen e UFO-ve   Sun Dec 26, 2010 5:26 am

Forcat ajrore të Zelandës së Re kanë publikuar disa të dhëna sipas së cilave bëhet fjalë për objekte të paidentifikuara fluturuese (UFO). Sipas këtyre informacioneve, një prej fakteve daton në vitin 1978 në bregun Kaikoura. Pamjet janë filmuar nga kamera e TVNZ.

Në video material shfaqet një trup sferik që rrezaton dhe fluturon në qiell dhe në qendër të tij ka një njollë të errët. Kameramani i cili ka filmuar fenomenin, e ka përshkruar lëvizjen e objektit gjatë një interviste dhënë në 1978, duke thënë se objekti kishte qëndruar për pak kohë pezull dhe më pas ka fluturuar më shpejtësi duke u zhdukur.

Autoritetet e Zelandës së Re thanë asokohe se mund të ishte një ndriçim i pazakontë i Venerës, apo se mund të ishte shkaktuar nga transmetimet e radiove apo valëve të frekuencave të ndryshme.

Materialet me të dhëna për UFO-t, janë publikuar falë ligjit për liri të informimit. Suzanne Hansen është një nga studiueset e UFO-ve, dhe tregon se prej kohësh ajo kishte kërkuar të dhëna për këto ngjarje në mënyrë që njerëzit të shohin më thellë, dhe se duhet të kuptohet më shumë. Në materiale të tjera, ka të dhëna për sfera fluturuese apo jashtëtokësorë gjatë periudhës 1954 - 2009
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Zelanda e Re publikon dosjen e UFO-ve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum