www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Emisioni më i ri nga Naim Abazi “Odeon” Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Emisioni më i ri nga Naim Abazi “Odeon” Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Emisioni më i ri nga Naim Abazi “Odeon”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 35
Location : Mitrovicë

Emisioni më i ri nga Naim Abazi “Odeon” Empty
MesazhTitulli: Emisioni më i ri nga Naim Abazi “Odeon”   Emisioni më i ri nga Naim Abazi “Odeon” EmptyMon Feb 14, 2011 7:42 pm

Tash e disa ditë në televizionin publik “RTK” është duke u shfaqur reklama e emisionit më të ri “Odeon”, që do të fillojë transmetimin e tij këtë të shtunë, në orën 21:00. Ideatori dhe prezantuesi i këtij emisioni Naim Abazi, gjatë një prononcimi për gazetën “Zëri” tregoi disa detaje të cilat telespektaktorët mund t’i shikojnë çdo të shtunë në këtë spektakël. “Është një spektakël i larmishëm. Nuk mund të themi se është krejtësisht i paparë sepse kemi disa prej rubrikave që edhe janë shfaqur më herët, por që këtë herë janë të kombinuara krejt ndryshe. E rëndësishmja e këtij emisioni është rubrika “Bëhu yll”, ku iu është hapur dritarja artistëve të rinj të cilët janë të talentuar në fusha të ndryshme, e sidomos në fushën e interpretimit që duke prezantuar talentin e tyre, ata të bëhen vërtet yje. Sigurisht se në këtë emision do të këtë edhe seleksionime të kandidatëve, ku do të kemi gjysmëfinale, pastaj finale dhe në fund më i miri dhe më meritori edhe do të fitojë.

Do të vlerësojmë për tri vendet e para, pastaj atë për interpretuesin më të mirë, paraqitjen më të mirë skenike e të tjera”, ka thënë ai, duke sugjeruar opinionin që të përcjellin këtë emision dhe të vlerësojnë vetë se çfarë ka në këtë spektakël. “Emisioni do të ndryshojë nga java në javë dhe ne do të mundohemi që të sjellim çdoherë gjëra të ndryshme dhe interesante për publikun”, ka shtuar Abazi.

Ndërkohë rubrika “Bëhu yll” është vetëm njëra nga rubrikat që ka ky spektakël. Aty do të këtë edhe mysafirë të shumtë nga sfera të ndryshme të jetës publike në Kosovë, pa i përjashtuar as politikanët. “Në bazë të asaj që edhe ju keni parë në televizion, mund ta vëreni se nuk bëhet fjalë për politikë, por për personazhe”, ka treguar ai.

Tutje, Naimi është shprehur se emisioni do të zgjasë gjashtë muaj që është edhe cikli i parë, për të vazhduar pastaj me ciklin e dytë që do të këtë po ashtu kohëzgjatje prej gjashtë muajve të tjerë.

“Etapa e parë është paraparë të zgjasë gjashtë muaj. Më pas do të vazhdojmë me etapën e dytë që do të jetë e formatit të ngjashëm por më shumë ndryshime të reja”, ka pohuar Abazi, i cili së bashku më bashkëshorten e tij Mihrije Brahen janë producent të këtij emisioni.

“Mihrija e kryen punën e regjisë skenike dhe është bashkautorë e këtij emisioni. Ndihma e saj më ka lehtësuar shumë punë në idetë e spektaklit dhe realizimin e tij”, tha ai.

S’ka para t’i blejë dhuratë Mihrijes për “Shën Valentin”

Nga ana tjetër, me Naimin nuk biseduam vetëm për emision, por edhe për festën e “Shën Valentinit”, e cila do të jetë më 14 shkurt.

I njohur për dhuratat e ndryshme që ia ka bërë zonjës Mihrije për festën e të dashuruarve, çuditërisht kësaj herë ai duket më duar shtrënguar, ndoshta edhe angazhimet rreth emisionit nuk po i japin kohë të mendojë për dhurata.

Mirëpo, ai e arsyeton me diçka tjetër. “Kësaj herë do të shkëmbejmë vetëm puthje, sepse nuk kemi para”, nënvizoi Naimi duke qeshur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Emisioni më i ri nga Naim Abazi “Odeon”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Naim Frashëri
» POEZI NGA NAIM KELMENDI
» LULET E VERËSË NAIM FRASHËRI
» Naim & Mihrija: Dashuria që ndajmë bashkë
» "SHQIPTARI VDES DUKE KËNDUAR"-NAIM KELMENDI
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum