www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Bronzetti: Messi ishte pranë Interit  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Bronzetti: Messi ishte pranë Interit  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bronzetti: Messi ishte pranë Interit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 35
Location : Tek Parajsa Pa Drita

Bronzetti: Messi ishte pranë Interit  Empty
MesazhTitulli: Bronzetti: Messi ishte pranë Interit    Bronzetti: Messi ishte pranë Interit  EmptySat Mar 26, 2011 10:16 pm

Vendimi i Lionel Messit për të nënshkruar kontratën e parë profesionale me Barcelonën i ka kushtuar atij një bonus prej një milionë euro më pak dhe rastin për t’u bashkuar me Interin në një kontratë shumë më të mirë, gjithnjë sipas pohimeve të super agjentit Ernesto Bronzetti.

Nerazzurët ishin thjeshtë një telefonatë larg transferimit të futbollistit më të mirë në histori të futbollit në vitin 2004 dhe pas negociatave me Massimo Morattin, Messi zgjodhi të qëndronte në Camp Nou, duke bërë kalimin nga akademia në ekipin e parë me kontratë profesionale.

“Lionel Messi pothuajse ishte lojtar i Interit. Shumë vite më parë, Moratti ishte në ndjekje të Messit. Unë isha në shtëpinë e Messit me babain e tij, ndërsa Messi ishte vetëm 17 vjeçar. Kishte një defekt në kontratë: Ai është dashur të kalojë nga akademia në ekipin e parë me kontratë profesionale edhe pse ai kishte luajtur për ekipin e parë”.

“Moratti më tha të shkoj dhe ta transferoj. Lionel Messi dhe babai i tij kishin një takim me Barcelonën atë pasditë për të dëgjuar ofertën e tyre. Unë mund t’iu garantoj se Moratti bisedoi me Messin dhe babain e tij në telefon. Interi ofroi një milionë euro më shumë se Barcelona. Sidoqoftë, ai vendosi të nënshkruante për katalanasit për shkak se ka ndier që i ka borxh klubit”, deklaroi Bronzetti për Radio Kiss Kiss.

Lionel Messi sot është futbollisti më i paguar në botë me përfitimet e tij në vitin 2010 që llogariten të jenë rreth 31 milionë euro.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Bronzetti: Messi ishte pranë Interit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Behrami pranë Interit?
» Messi: Jemi pranë titullit
» Van Gaal: Ishte e pa mundur të humbasim ndaj Interit
» City pranë liderëve
» Juve rri pranë kreut
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Sport::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Lajme nga sporti-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum