www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Petersen: Flamuri i Kosovës së shpejti në OKB Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Petersen: Flamuri i Kosovës së shpejti në OKB Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Petersen: Flamuri i Kosovës së shpejti në OKB

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
WebMaster

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

Petersen: Flamuri i Kosovës së shpejti në OKB Empty
MesazhTitulli: Petersen: Flamuri i Kosovës së shpejti në OKB   Petersen: Flamuri i Kosovës së shpejti në OKB EmptyFri May 28, 2010 1:41 am

Petersen: Flamuri i Kosovës së shpejti në OKB 27buxh15

Prishtinë, 27 maj - Në ceremoninë e diplomimit të gjeneratës së 2010, në Universitetin Amerikan të Kosovës, Soren Jesen Petersen, ish-përfaqësues i OKB-së në Kosovë, tha dje se së shpejti flamuri i Kosovës do të valojë bashkë me flamujt e 192 shteteve të tjera anëtare të OKB-së. Kosova është vendi në të cilin i kam kaluar dy nga vjetët më të çmuara, tha ai. "Skeptikët në Evropë do të kuptojnë se kanë nevojë për ju më shumë se që ju keni nevojë për Evropën", theksoi Petersen. "Puna juaj do të ndikojë në heqjen e imazhit negativ të konfliktit, korrupsionit dhe krimit për rajonin. Unë e njoh mirë popullin e Kosovës dhe e kuptoj se imazhet e tilla janë të padrejta. Unë e di se virtytet e shumicës po e paguajnë çmimin e lakmisë së një grupi të vogël të njerëzve", vlerësoi Petersen.
Duke folur në këtë ceremoni Presidenti i Republikës Farmir Sejdiu tha se Kosova "sot është më afër standardeve bashkëkohëse duke u bërë pjesë e një tregu ndërkombëtar ku dominon cilësia dhe konkurrenca", ndërsa për Universitetin Amerikan, tha se "ai bashkoi cilësi të larta të punës arsimore dhe kërkimore shkencore të profesorëve, asistentëve dhe studentëve". Presidenti tha se shumë ekspertë të rinj nga Kosova dhe rajoni që janë fryt i këtij Universiteti janë bërë edhe kontribuues aktivë në zhvillimin e Kosovës dhe të rajonit. "Sot, kur më nuk ekzistojnë barrierat që ne si gjeneratë e mëhershme i kemi pasur, duam që të gjithë të rinjtë dhe të rejat tona të bëhen konkurrentë me moshatarët e tyre në Evropë dhe botë. Një popullatë e re dhe e arsimuar mirë do të jetë çelësi kryesor në realizimin e shumë reformave të nevojshme për zhvillimin e vendit tonë. Vetëm me kuadro të përgatitura me dije bashkëkohore do të mund t'i menaxhojmë vetë shumë projekte, të cilat çojnë në një prosperitet më të mirë për të gjithë", theksoi Presidenti Sejdiu. Ndërsa ambasadori William Walker e cilësoi Petersenin si përfaqesuesin special të KB, më të suksesshëm në Kosovë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ylliehana.biz
 

Petersen: Flamuri i Kosovës së shpejti në OKB

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Ish-kryeadministratori Petersen viziton Kosovën
» Flamuri Shqiptar
» Rivendoset flamuri kombëtar në Prishtinë
» Facebook se shpejti me webmail
» Genta së shpejti me këngë të re
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum