www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


A ndikon mosha ne dashuri? Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


A ndikon mosha ne dashuri? Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 A ndikon mosha ne dashuri?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
mentor_pr

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 36
Location : ne ferizaj

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyThu Nov 19, 2009 8:49 pm

a ndikon mosha ne lidhje dashurie

qka mendoni ju per ket
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 34
Location : Tek Parajsa Pa Drita

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyThu Nov 19, 2009 9:08 pm

Të gjithë bëhemi pjesë herë pas herë e diskutimeve rreth temave të ndryshme që kanë të bëjnë me jetën në çift. Gjithkush mund të ketë biseduar rreth diferencës së moshës në një raport në çift. Por edhe pse kjo nuk është një pikë e rëndësishme që një lidhje të funksionojë, studimet e ndryshme japin disa konkluzione dhe statistika. Strategjia evolutive më efikase për burrat është të kenë gra më të reja. Dhe kur themi të reja, nuk kemi parasysh as 2 as 5 vjet diferencë, por plot 15 vjet. Këtë e pohon një studim i publikuar nga revista Biology Letters, sipas të cilit, diferenca ideale për një çift burrë grua duhet të jetë një dekadë e gjysmë. Kërkuesit e Universitetit të Vjenës kanë realizuar një studim në popullsinë suedeze duke verifikuar lidhjet mes fëmijëve dhe prindërve. Si rezultat pjesa më e madhe e fëmijëve të stresuar jetojnë në familje në të cilat mes burrit dhe gruas ka diferencë të vogël moshe. "Burrat kanë tendencë të dëshirojnë gratë më të reja, pasi i gjejnë ato më tërheqëse, ndërsa gratë kërkojnë një partner mashkull të stabilizuar dhe që të jetë plot me siguri në vetvete, të gjitha këto karakteristika i gjen më me lehtësi tek burrat më të mëdhenj në moshë",- shpjegon udhëheqësja e këtij studimi. Ka dhe studime të tjera që mbështesin këtë studim, i cili për shumë njerëz lë vend për diskutim. Të njëjtin përfundim ka arritur dhe një studim i bërë në Universitetin e Finlandës. Në 2001, duke studiuar popullsinë e veriut të Finlandës, ata arritën në konkluzione të njëjta: Burrat me gra, që kanë një diferencë deri 15 vjeçare, kishin më shumë fëmijë të mbarë.
Diferenca e moshës
Për fëmijët, diferenca ndikon mirë, po për vetë riprodhimin? Sipas një studimi të ri në këtë fushë çifti ideal për riprodhim është i formuar nga një burrë që është 6 vjet më i madh se partnerja e tij. E thotë natyra: me këtë diferencë moshe ekzistojnë mundësitë më të mira dhe shanse të mëdha për t'u riprodhuar. Burrat preferojnë gratë, apo shoqe më të reja se vetja, pasi kjo maksimizon mundësinë për të bërë fëmijë, ndërsa shanset ulen ndjeshëm kur gruaja është më e madhe se burri. Gratë, në të njëjtën kohë, rreken të preferojnë burrin më të madh, sepse ky zakonisht siguron më shumë të ardhura për të mbajtur fëmijët. Kështu që, stereotipi kulturor që sheh njeriun të preferojë gratë më të reja është thjesht fryt i një tendence natyrore, e bërë për të lehtësuar riprodhimin. Kërkimi nxjerr në dritë pastaj se kur personat kanë një fëmijë me një partner, dhe një tjetër me një tjetër, ky partner i dytë ka gjithmonë tendencën për të qenë më i ri se i pari, kjo qoftë në rastin e burrave, ashtu dhe në atë të grave.
Studimet e fundit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
Anonymous


A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyMon Dec 07, 2009 8:57 am

Joo Sdikonn..Aspakk..Nje Njeri Nese e donn...Me gjith Shpirtt..see Kqyr Moshennn Aspak...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyMon Dec 07, 2009 9:03 am

nese mendojme thjesht per nje lidhje apo nje histori dashurie do te thoja qe nuk i jepet shume rendesi diferences se moshes.por duke menduar nje te ardhme me ate person mendoj se diferenca e moshes ndikon shume nese ka diference te madhe kuptohet,,,,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
mentor_pr

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 36
Location : ne ferizaj

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptySat Dec 12, 2009 4:30 am

brravo shum postim te mir ke be sweet_melaqja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 34
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyTue Dec 22, 2009 4:29 am

Asgje nuk i del perball nje dashurie te forte as mosha as pasuria as venbanimi as asgje tjeter ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ylliehana.biz
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
mentor_pr

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 36
Location : ne ferizaj

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyWed Dec 23, 2009 3:57 am

paktohem me ty lola ashtu eshte qysh po thu ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albinna
Anëtar
Anëtar
Albinna

Numri i postimeve : 325
Data regjis. : 19/11/2009
Location : MitrowicË <3

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyWed Dec 23, 2009 10:36 pm

Hmm , mendoj se Joo nese jan aq shumm te dashuruar :)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
genti
Anëtar
Anëtar
genti

Numri i postimeve : 246
Data regjis. : 03/11/2009

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyWed Dec 23, 2009 10:49 pm

po
sigurisht po


mynyra e te argumentuarit roli kryesor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Li12i-GG ARMY
Fillestar/e
Fillestar/e
Li12i-GG ARMY

Numri i postimeve : 52
Data regjis. : 11/12/2009
Age : 32
Location : iTaLYY

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyMon Dec 28, 2009 9:47 am

joh more qfarti qyh

pseh me ndiku hahhahahhah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Artta
Fillestar/e
Fillestar/e
Artta

Numri i postimeve : 23
Data regjis. : 24/12/2009
Location : NëR Hijee...!!!

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyTue Dec 29, 2009 10:27 pm

Dashuria nuk nje mosh...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
KaTiLe

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 39
Location : Ne rruge pa kthim..

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptySun Jan 17, 2010 6:29 pm

Varet mendimet si i kan.. Por diferenca e madhe besoj qe ndikon.. Sepse ne pytje interesat dhe si e jetojm jeten..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luani
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
luani

Numri i postimeve : 6389
Data regjis. : 16/01/2010
Location : Veq per ty lundroj....

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyMon Jan 18, 2010 11:38 pm

po qysh jo bre plaki te rese ma kurgja sun i bene a grat valla sdin mu plakur kurre hahahhahaa

Diferenca e madhe sjell herkurdo pengesa ne dashuri ´ne shum forma te ndryshme mendoj qe duhet pakez me ditur deri ku eshte kufini hehehee
Mbrapsht në krye Shko poshtë
DioRa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 2834
Data regjis. : 15/11/2009
Location : ...Ne Endrat E Tua...

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyTue Jan 19, 2010 9:25 am

Ne fillim ndoshta jo , por siq e kishte cek edhe dikush me lart pastaj ma von po, nese me ate njeri do kalojsh jeten..sepse nese flasim per nje diferenc shum te madhe, dhe kuptohet se aj/ ajo do kete ndryshe mendime e dikush tjeter ndryshe e prandaj ka pengesa.Dhe nuk zgjat shum kjo lidhje. Mendimi im.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
bRuNneta

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 38
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptySun Jan 24, 2010 3:52 am

jo aq vetem nese eshte diferenc e madhe se aty ku ka dashuri te sinqert edhe vitet nuk marin pjes aq ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ANTISTRES
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 42
Data regjis. : 07/02/2010

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptySun Feb 07, 2010 4:58 pm

DAshuRia esht e MAdhee ..
Thon Se nuk NjeF MOsh ...
PO GJeja me e keQe esht qe GjiThcka mBEt BooSh ..
DiFERenCA mes QiFtiT EshT dickA FATALe ..
NEse FEMRa esht me e MADhe SE MAshKULLI ..
SEPSe DOn KujDEs ma Te MADh e Ti EnDe nuk je i GAQEm me Dhan At ..
gjiThCka munDohet mu ARRit me dAshuri jeP GjiThCKa QKa esht e mir PEr TE po ne FunD eshT FATALe SEPSe .. GoCAt menDoin Do gjera ma LARG se na Qunat KEshTu Qe MEnDOi Qe DiFEREnCa MEs QiFtit Esht DiCKa FATALe Qe nuk HEC LARg MEnDimi im ... NGaSe PRej PREVOjeS FLAs ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
yllkaa

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptySat May 29, 2010 4:13 am

Paj pak skom qef me kon ma e madhe se i dashuri max.....5 vjet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
HOPE
Kontributor
Kontributor
HOPE

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptySat May 29, 2010 4:16 am

Age is just a number :haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
Anonymous


A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptySat May 29, 2010 6:49 am

kaa pakk probb.. moshaa po nuk kom qef mu kond ma i madh se 2 vjet..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luani
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
luani

Numri i postimeve : 6389
Data regjis. : 16/01/2010
Location : Veq per ty lundroj....

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptySun May 30, 2010 6:34 pm

Me siguri qe ka mvaret qdo gje nga lidhja interesi i dashurise , ne qoftse jan vite te shumta besoj qe heret a vone do te lindnin probelme .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
yllkaa

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyTue Jun 01, 2010 1:44 am

po ndikon nese asht shum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Rozana
Anëtar
Anëtar
Rozana

Numri i postimeve : 188
Data regjis. : 22/06/2010

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyTue Jun 22, 2010 7:18 pm

Kjo krejt varet prej personit nese ndikon ose jo...per mua kish pengu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyWed Aug 18, 2010 10:15 am

dasuia nuk njeh moshe ,as kufij
Mbrapsht në krye Shko poshtë
alketa
Fillestar/e
Fillestar/e
alketa

Numri i postimeve : 21
Data regjis. : 28/01/2011
Age : 35
Location : Albania

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptySun Jan 30, 2011 6:44 am

Nuk mendoj se ndikon...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
Egzon`k

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 38
Location : N'Rrs

A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? EmptyThu Feb 03, 2011 9:46 pm

Nuk ndikon ...ka pas shum raste kur femra o kon ma e moshume se une .. jom ndjeh besa krenar se kan dit diqka ma shum per jeten ma mir e vjeter se e re e me kon e hupt total me mend ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content




A ndikon mosha ne dashuri? Empty
MesazhTitulli: Re: A ndikon mosha ne dashuri?   A ndikon mosha ne dashuri? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

A ndikon mosha ne dashuri?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Feja: sa ndikon ne dashuri?
» Te sakrifikosh nje dashuri per nje dashuri tjeter
»  Mosha e pjekurise, pse nuk duhet ta kemi frike
» Fantazia: Si ndikon te ne
» humori i keq ndikon ne kujtesen
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum