www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Imami i dëbuar i Marinës kërcënon gratë e “Prehjes” Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Imami i dëbuar i Marinës kërcënon gratë e “Prehjes” Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Imami i dëbuar i Marinës kërcënon gratë e “Prehjes”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
Vala

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 33
Location : Kosovë

Imami i dëbuar i Marinës kërcënon gratë e “Prehjes” Empty
MesazhTitulli: Imami i dëbuar i Marinës kërcënon gratë e “Prehjes”   Imami i dëbuar i Marinës kërcënon gratë e “Prehjes” EmptyTue Oct 26, 2010 9:54 pm

Imami i dëbuar i Marinës kërcënon gratë e “Prehjes” Hoxha-marine14

Skenderaj, 26 tetor – Ajnishahe Shala-Halimi, kryetare e Iniciativës Qytetare (IQ) për largimin Kastriot Dukës nga xhamia e Marinës, është kërcënuar, ofenduar e sulmuar në vazhdimësi nga ky i fundit dhe përkrahësit e tij. Këtë e ka pohuar vetë Shala-Halimi në një konferencë për media, të hënën, ku ka sqaruar se ka pasur gjithsej 3 sulme, në dy prej të cilave është sulmuar nga përkrahësit e Dukës, kurse herën e fundit nga vetë ai.
Ajo i ka thënë “Kohës Ditore” se të premten, më 22 tetor, Kastriot Duka me 7-8 njerëz tjerë, ka qëndruar për mbi një orë në lokalet dhe trotuarin përballë zyrave të qendrës të cilën e udhëheq, qendra e gruas “Prehja”, kur ajo është nisur me veturë për të dalë në terren, është sulmuar nga Duka dhe njerëzit e tij.
“Unë u nisa me veturë për të shkuar në terren dhe për një moment e kam vërejtur se xhipi i cili vinte në drejtim tim, në të cilin ishte Duka me disa njerëz, ka lëshuar shiritin e vet dhe ka kaluar në shiritin tim. Për t’i ikur ndeshjes ballore unë kam ikur në anën e djathtë duke kaluar në trotuar”, ka shpjeguar ajo momentin kritik. Sipas saj, derisa Duka me njerëz ka ndenjur në lokalin përballë, një njeri i panjohur, i cili është prezantuar rrejshëm dhe ka shpikur arsyen pse e ka kërkuar, ka shkuar në zyrat e Qendrës dhe e ka vërtetuar se a është ajo aty, prandaj e kanë pritur aq gjatë derisa ajo ka dalë nga zyra dhe është nisur me veturë.
Kryetarja e IQ-së pastaj ka treguar se pasi iu ka shmangur “aksidentit”, pas një qetësimi disa minutash, e ka thirrur policinë për ta lajmëruar rastin. “Posa e ka parë numrin tim në telefon, polici më ka thënë se ‘e dimë pse na ke thirrur, e dimë se Duka është këtu sot’, e mandej unë e kam informuar edhe për sulmin ndaj meje, kurse zyrtarisht rastin në polici e kam hapur sot (e hënë)”, ka treguar ajo.
Ajnishahe Shala-Halimi, ka treguar pastaj se nuk është hera e parë që sulmohet nga njerëzit e njëjtë dhe për arsyeje të njëjta.
Burime nga fshati i kanë treguar gazetës se Kastriot Duka, me bashkëpunëtorë, prej të cilëve 5-6 nga bota e jashtme (vendet e Lindjes) dhe me veshje myslimane (fustanella e kapela të ndryshme), kanë qëndruar edhe të dielën në Marinë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ptkonline.com
 

Imami i dëbuar i Marinës kërcënon gratë e “Prehjes”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Hoxha i vetëshpallur i Marinës kthehet në Kosovë
» Klose kërcënon Interin
» Rednap “kërcënon” Interin
» Një yll me 3.260 vjet dritë larg kërcënon Tokën
» Virusi i mistershem ne Afrike kercenon boten
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum