www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 38
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët Empty
MesazhTitulli: Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët   Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët EmptySun Nov 29, 2009 7:23 pm

Luan Krasniqi po vazhdon përgatitjet për meçin e radhës kundër Alexandër Dimitrenkos. Krasniqi thotë se me 28 nëntor do t’i heshtë kritikët, të cilët mendojnë se ai duhet t’i japë fund karrierës. Boksieri kosovar synon që sërish të luftojë për titullin e kampionit të botës, ndërsa përball dëshiron të ketë njërin nga vëllezërit Klitschko.

Faza e nxehtë e përgatitjeve për Luan Krasniqin ka filluar. Tash e gjashtë javë, boksieri kosovar po vazhdon përgatitjet me trajnerin Valentin Silaghi, për duelin e tij të radhës.

Më 28 nëntor në Oberhausen, boksieri me prejardhje nga Juniku do t’i kryqëzojë sërish dorëzat me boksierin ukrainas, Alexandër Dimitrenko, nga i cili u mposht vitin e kaluar, me nokaut teknik.

34-vjeçari në një intervistë dhënë uebfaqës gjermane Schwarzwaelder-bote.de, ka thënë se këtë rimeç e ka pritur qe një kohë të gjatë. Ai thotë se me 28 nëntor do t’i heshtë të gjitha ata që kanë menduar se karriera e tij ka marrë fund.

Junikasi synon që sërish të luftojë për titullin e kampionit të botës, derisa përballë dëshiron të ketë njërin nga vëllezërit Vitali e Wladimir Klitschko.

Zoti Krasniqi, si jeni? Si po e ndieni veten?
Krasniqi: Jam mjaft mirë. Natyrisht se po e ndiej veten mirë. Si fizikisht, ashtu edhe mentalisht. Jam tejet i motivuar.

Për duelin e radhës kundër Alexandër Dimitrenkos?
Krasniqi: Po. Jam detyruar të pres gjatë për duelin e kthimit. Gjashtë herë jam përgatitur si duhet dhe gjashtë herë nuk është zhvilluar dueli. Tani më në fund erdhi momenti. Kam një gjë për të korrigjuar.

Çfarë saktësisht? Po flisni për humbjen e pësuar në Dussedldorf, më 15 nëntor të vitit 2008?
Krasniqi: Po. Kam qenë tejet i përgatitur për këtë duel, kam udhëhequr me pikë dhe pësova një humbje të pafat. E dëshiroj mundësinë e dytë, ngase dëshiroj t’i dëshmojë vetes dhe të gjithë kritikëve të mi - jo, më mirë të them, do t’u dëshmoj - se jam më i mirë dhe se këtë herë do ta fitoj duelin.

Keni tashmë 38 vjet. Çfarë ju bën kaq të sigurt?
Krasniqi: Trupi im nuk është dëmtuar. Jam kujdesur për të gjatë gjithë karrierës time, kujdesem që të rikuperojë të gjitha lëndimet e mia për aq kohë sa ka nevojë. Sa i përket fituesit tim, gjatë javëve të kaluara, jam befasuar për të mirë. Krahas kësaj, jam tejet i nxehtë dhe nuk kam se çfarë të humb. Trysnia është mbi supet e Dimtrenkos.

Si duket kjo trysni?
Krasniqi: Ai duhet të fitojë, ngase në të kundërtën, ai për një kohë do të humbë gjasat për titullin e kampionit botëror. Unë në ring nuk kam se çfarë të humb.

Kritikët thonë se Krasniqi duhet t’i jep fund karrierës, se është i moshuar, se ka mjaft para. Cila është përgjigjja juaj ndaj tyre?
Krasniqi: Mosha nuk luan ndonjë rol, bëhet fjalë për aftësitë. Do t’ua dëshmoj të gjithëve. Është e saktë: kam mjaft para, kam qenë mjaft i suksesshëm, kam qenë kampion i Evropës dhe në vitin 2005 kam luftuar për titullin e kampionit të botës. Ky titull mbetet edhe më tutje ëndrra ime.

Vërtet? Edhe një herë të boksoni për titullin e kampionit të botës?
Krasniqi: Natyrisht, për këtë arsye dëshiroj që të mposht Dimitrenkon. Dëshiroj që të luftoj edhe një herë për titullin e kampionit të botës, më së miri kundër njërit prej vëllezërve Klitschko. Vetëm ata që kanë ëndrra, kanë edhe synime.

Dukeni tejet i sigurt, me vetëbesim. Si e shpjegoni këtë, pasi që së fundi pësuat mjaft humbje?
Krasniqi: Ngase po e ndiej veten mjaft mirë, këtu në Rottweil. Kam përjetuar të gjitha ngritjet dhe rëniet dhe kam mësuar shumë nga ato. Për mua po kujdeset një ekip i mrekullueshëm sportiv, i përbërë nga Valetin Silaghi, Volker Grill dhe Firat Arslan. Krahas kësaj, familja dhe Zoti po më japin fuqinë, që të mundohem për çdo ditë në trening.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ylliehana.com
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
mentor_pr

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 36
Location : ne ferizaj

Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët Empty
MesazhTitulli: Re: Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët   Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët EmptyMon Nov 30, 2009 4:08 am

do shofim qka po ben luani ne lojrat tjera te ardhshme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 38
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët Empty
MesazhTitulli: Re: Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët   Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët EmptyMon Nov 30, 2009 4:38 am

kame hup apett
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ylliehana.com
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
mentor_pr

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 36
Location : ne ferizaj

Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët Empty
MesazhTitulli: Re: Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët   Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët EmptyTue Dec 01, 2009 5:04 am

heheh po bre nashta hup si te han pasul hehe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
dj-lumii

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 38
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët Empty
MesazhTitulli: Re: Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët   Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët EmptyTue Dec 01, 2009 11:07 am

mua sme merre menje qe mudett ma mebo nje sen po mire ishkonen te mere titullin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ylliehana.com
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
mentor_pr

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 36
Location : ne ferizaj

Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët Empty
MesazhTitulli: Re: Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët   Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët EmptyThu Dec 03, 2009 3:36 am

po mir ishkan shum sene mi marr haver po veshtri eshte se po tregon form te dopt pa vullnet po hi ne mes te katerkandeshit (ne fushe) edhe po deshton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content




Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët Empty
MesazhTitulli: Re: Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët   Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Luan Krasniqi, më 28 nëntor do t’i heshtë kritikët

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Luan Krasniqi e ndihmon Përfaqësuesen e Kosovës
» Luan Krasniqi:Do Të Deshmoj Se Jam Ende Në Formë
» Ferdinand: Të heshtin kritikët
» 'Rock për bashkim' me 28 nëntor
» “Shpija 2” fillon me 26 nëntor
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Sport::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Sporti Tjera-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum