www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Facebook fiton dëmshpërblim prej 711 milionë dollarësh

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Facebook fiton dëmshpërblim prej 711 milionë dollarësh   Tue Dec 01, 2009 2:30 amNë fillim të pranverës përfaqësuesit e rrjetit shoqëror online kanë fituar në padinë kundër tre spamerëve të cilët kishin vjedhur llogaritë e përdoruesve dhe kishin publikuar porositë e tyre. Tani gjykata kaliforniane ka sjellë vendimin e vet final.Gjykata në San Jose i ka përcaktuar njërit prej të dënuarve në proces, Sanford Wallace, i cili është i njohur si “Mbreti i Spamit”, që Facebookut duhet t’i paguaj 711 milionë dollarë.

Kjo është vetëm një në vargun e padive spamerëve të cilën përfaqësuesit e Facebook i kanë fituar, e definitivisht nuk është dëmshpërblimi më i madh të cilin rrjeti online e ka fituar. Në muajin nëntor të vitit të kaluar Facebook nga Adam Guerbueazi dhe kompania “Atlantis Blue Capital” ka fituar dëmshpërblim prej 873 milionë dollarë.

Sa i përket “Mbretit të Spamit”, kjo është padia e dytë e tij e humbur ndaj rrjeteve shoqërore. Vitin e kaluar atij i është përcaktuar dënimi prej 234 milionë dollarësh në proces të cilin kundër tij e kishte ngritur rrjeti MySpace.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
 

Facebook fiton dëmshpërblim prej 711 milionë dollarësh

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum