www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ne Facebook ngarkohen 750 milione fotografi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Ne Facebook ngarkohen 750 milione fotografi    Thu Jan 20, 2011 7:08 am

Pas natës së çmendur të Vitit të Ri duket se të gjithë janë nxituar që albumet e tyre në Facebook t’i dekorojnë me fotografi nga pritja e vitit 2011. Falë kësaj rrjeti për shoqërim Facebook ka arritur edhe një rekord të radhës. Në fakt, përdoruesit gjatë fundjavës së Vitit të Ri kanë ngarkuar 750 milionë fotografi në të!

Drejtoresha e marketingut Randi Zuckerberg (motra e themeluesit të Facebookut Mark Zuckerberg) ka njoftuar se Facebook ka arritur edhe një rekord.

“Njerëzit kanë festuar Vitin e Ri duke vendosur numër rekord të fotografive në Facebook - 750 milionë”, ka shkruar Zuckerberg dhe anë në profilin e saj në Twitter.

Sa për rikujtim, Faceboook në korrik ka njoftuar se përdoruesit e tij në këtë rrjet çdo ditë publikojnë afro 100 milionë fotografi.

Deri më tani në Facebook më së shumti fotografi janë ngarkuar pas Natës së Shtrigave.

Ndryshe, Flickr në shtator ka njoftuar se në këtë shërbim janë ngarkuar pesë miliardë fotografi. Nëse përdoruesit e Facebook, që janë 500 milionë, vazhdojnë të publikojnë fotografi sikur gjatë festave të Vitit të Ri edhe Facebook për më shumti dy muaj do të mund të arrinte këtë shifër, raportojnë mediet amerikane.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Ne Facebook ngarkohen 750 milione fotografi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum